Tysiące ludzi świętowało wspólnie z marką E.Wedel Międzynarodowy Dzień Czekolady oraz 80. urodziny pianek Ptasie Mleczko®. Mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Wrocławia dali się porwać dziecięcej radości i dzięki kultowym piankom przenieśli się w przestworza. Hitem tegorocznego święta była największa w historii pianka Ptasie Mleczko®.

 

W niedzielę 4 września odbyła się czwarta edycja Międzynarodowego Dnia Czekolady połączona z obchodami 80. urodzin pianek Ptasie Mleczko®. Z tej okazji E.Wedel przygotował w trzech miastach specjalne niebiańskie strefy.

Na Placu Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki zostały ustawione: ogromny dmuchaniec i wielka trampolina, dzięki którym każdy mógł się poczuć jak gdyby był w niebie. Przy Galerii Krakowskiej stanęło kino z efektami specjalnymi, które przeniosło uczestników w magiczny świat czekolady i dostarczyło moc dziecięcej radości. Z kolei we Wrocławiu goście zostali zabrani w podróż do nieba i na wysokości kilkunastu metrów mieli możliwość skosztować smaku niebiańskiej przyjemności, podziwiając jednocześnie panoramę miasta.

Ale to nie jedyne atrakcje, jakie Wedel zapewnił uczestnikom tegorocznego święta pozwalając im przenieść się w świat dziecięcej radości i niebiańskiej lekkości. Goście, szczególnie najmłodsi, chętnie wskakiwali do olbrzymiego pudełka pianek Ptasie Mleczko®, korzystali z trampoliny do nieba, a także brali udział w wielu konkursach ze słodkimi nagrodami. Dzień Czekolady dał również niepowtarzalną okazję degustacji oryginalnej pianki nieoblanej czekoladą, o którą tak często pytają się miłośnicy wedlowskich przysmaków.

Najwięcej dziecięcej radości wzbudził finał tegorocznego Dnia Czekolady i 80. urodzin pianek Ptasie Mleczko®. Pod okiem Maestro Czekolady E.Wedel Janusza Profusa została przygotowana największa w historii pianka o wadze ponad 100 kg, którą chętnie zajadało się ponad 1000 osób.