Polska spółdzielnia mleczarska OSM Piątnica wzmacnia swoją obecność za wschodnią granicą naszego kraju i poszerza portfolio eksportowanych produktów. Jeden z hitów eksportowych firmy – Serek Wiejski, dostępny w Rosji pod marką Danville, został ponownie doceniony przez rosyjskich konsumentów i zwyciężył w konsumenckim teście produktów.

To już drugie zwycięstwo serka Piątnicy w tym prestiżowym konkursie. Test został przeprowadzony w programie Zakup kontrolowany (Контрольная закупка), wyemitowanym przez Program Pierwszy rosyjskiej TV publicznej. Oceniono w nim 5 serków wiejskich typu cottage cheese różnych marek. W wyniku oceny organoleptycznej, badania laboratoryjnego i dokładnego badania składu najwyższą ocenę przyznano serkowi Danville, produkowanemu przez Piątnicę. O jego wygranej zdecydował całkowicie naturalny skład, wyjątkowy smak oraz atrakcyjne opakowanie. Badanie laboratoryjne wykazało, że jako jedyny spośród przebadanej piątki nie zawiera konserwantów i ma najwyższą zawartość białka. Dzięki temu, serek okazał się bezkonkurencyjny i, podobnie jak przed rokiem, został okrzyknięty zwycięzcą konkursu.

Rosja, tak jak pozostali wschodni sąsiedzi Polski, jest znaczącym odbiorcą wyrobów mlecznych produkowanych w naszym kraju, w tym serów twarogowych, których spożycie utrzymuje się na tamtejszych rynkach na wysokim poziomie. OSM Piątnica ze swoimi produktami jest obecna w Rosji od 2006 r., nieustannie zwiększając udział w rynku. Sprzedaż produktów firmy na rynki wschodnie w 2013 roku stanowiła już około 2% obrotów Spółdzielni. Na tym jednak nie koniec. W najbliższych miesiącach, OSM Piątnica planuje poszerzenie portfolio eksportowanych do Rosji produktów i wprowadzenie na tamtejszy rynek zupełnie nowej marki własnej.

Program Zakup kontrolowany (Контрольная закупка), w którego teście serków wiejskich zwyciężył produkt Piątnicy, nadano 29 maja 2014 roku w Programie Pierwszym rosyjskiej TV publicznej. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie http://www.1tv.ru/prj/contrzak/vypusk/31712.

Dodatkowe materiały nt. OSM Piątnica i jej produktów można znaleźć na stronie internetowej http://piatnica.com.pl.

Danville