Lato w pełni, upalne dni, ciepłe wieczory i noce – to bez wątpienia te chwile, które każdy chciałby zatrzymać na dłużej. By móc przywrócić w pamięci wakacyjne chwile, warto spędzić je jak najmilej. Poza odpowiednim towarzystwem ważne są także dodatki, które sprawia, że letnie popołudnie będzie trwać w naszej pamięci przez długi, długi czas.

Lato oraz wakacje wszystkim zapewne kojarzą się z owocami, dla osób lubiących owoce ten czas jest prawdziwym rajem. Sezon rozpoczynają pojawiające się w maju truskawki, a potem jagody, maliny, porzeczki, brzoskwinie, jeżyny, śliwki… wyliczać można niemal bez końca. Owoce dostarczają naszemu organizmowi wiele potrzebnych składników oraz przede wszystkim witamin. Powinniśmy je spożywać pod każdą postacią.

By uprzyjemnić sobie letnie popołudnie, możemy w łatwy sposób przygotować przepyszną tartę z owocami. Wystarczy tylko przepis na kruche ciasto:

  • 200 g mąki
  • 100 g masła
  • 100 g cukru
  • 1 jajko            Idealną formą do przygotowanie tej potrawy jest żaroodporna brytfanna do tarty TERMISIL. Produkt wykonany jest ze szkła boro-krzemowego, dzięki czemu posiada wysoką odporność na temperaturę (od -50 stopnie do +500). Nie musimy używać tłuszczu, gdyż struktura naczynia zapewnia, że potrawy nie będą przywierały do ścianek. Tym samym utrzymanie naczynia w czystości nie sprawia problemu, a dodatkowo można je myć w zmywarce.
  •             Tak niezwykle prosty deser idealnie sprawdzi się w każde letnie popołudnie. Lekkość połączenia owoców z galaretką przyniesie upragnione orzeźwienie. Kolejną zaletą tej szybkiej przekąski jest fakt, iż można ją przygotować w wielu wersjach, gdyż nawet jeśli sezon na świeże owoce się kończy możemy wykorzystać przetwory jakie przygotowaliśmy z nich latem.
  • Wykonanie: mąkę wysypujemy na stolnicę, dodajemy cukier, schłodzone masło i jajko, następnie wszystko łączymy i zagniatamy. Kolejno zawijamy ciasto w folię i wstawiamy na 30 min do lodówki. Do tego wystarczą tylko owoce – tu w zależności od preferencji smakowych każdy może wybrać dla siebie, coś na co akurat ma ochotę. Na owoce możemy wylać małą ilość galaretki.