Przekreślony kłos – symbol oznaczający bezpieczną, kontrolowaną żywność bezglutenową – od kwietnia będzie gościł na opakowaniach dwóch produktów z portfolio Drosed – parówek drobiowych Smakowite oraz Fileta Wędzonego z Piersi Kurczaka.

Znak został przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Jest dowodem najwyższej jakości i bezpieczeństwa produktów bezglutenowych. Potwierdza, że parówki Smakowite i Filet z Kurczaka mogą zostać włączone do diety osób cierpiących na nietolerancję glutenu.

Parówki Smakowite– mimo iż powstały z myślą o małych niejadkach, są zdrową i smaczną przekąską dla całej rodziny. Łączą w sobie tak ceniony przez Polaków smak parówek z ważną dla osób dbających o jakość posiłków pewnością zastosowania najlepszych składników. 90% ich składu stanowi mięso z kurczaka – rekomendowane przez dietetyków jako odżywcze, lekkostrawne i łatwo przyswajalne. Smakowite nie zawierają MOM-u, glutaminianu, sztucznych barwników, fosforanów czy alergenów. Są dostępne są w cenie ok. 4 zł / opakowanie 240 g.

Wędzony Filet z Piersi Kurczaka to natomiast przepyszny składnik sałatek i kanapek. Świetnie smakuje zarówno na zimno jak i na ciepło. Współgra z ananasem, rodzynkami, kukurydzą i majonezem. A przy tym jest dietetyczny i zawiera dużo cennych składników mineralnych, m.in. cynk niezbędny do prawidłowego rozwoju i działania naszego systemu odpornościowego, witaminę B12, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz pełnowartościowe białko. Wędzony Filet z Piersi Kurczaka od Drosed kosztuje około 25 zł/kg.