Od kilku lat niezmiennie panuje moda na jedzenie eko czy bio. Wiele osób sięga po produkty bez dodatków i konserwantów, uzyskiwane z upraw pozbawionych chemicznych nawozów. Niektórzy idą o krok dalej – sami przygotowują produkty, które od zawsze dostępne były na sklepowych półkach. Chleb, szynka, owocowe, warzywne soki – to tylko niektóre z nich. Zależy nam na naturalnym smaku i bezpiecznych dla zdrowia składnikach diety. Szynka zrazowa z tłuszczem z linii Natura marki Nove posiada wszystkie walory natury, a przy tym jest łatwo dostępna.

 

W poszukiwaniu Natury

Czytanie etykiet produktów spożywczych, np. wyrobów mięsnych, czasem przyprawić może o gęsią skórkę. Kilkanaście procent mięsa, a oprócz tego woda, sól, glutaminian sodu i mnóstwo składników, których nazwa rozpoczyna się od litery E. To najpewniej jeden z powodów, który motywuje wiele osób do przygotowywania np. szynki w domowym zaciszu. Coraz więcej osób spędza wieczory na wypiekaniu chleba, przygotowywaniu szynki czy soków, niektórzy korzystają jedynie z warzyw i owoców, które otrzymują z własnych ogródków i sadów. Niestety – przestajemy ufać producentom, których produkty zalewają wręcz sklepowe półki, a ich skład daleki jest od tego, co daje nam matka natura. Jednak nie każdy ma czas i warunki na to, aby poświęcić się przygotowywaniu tego typu artykułów spożywczych osobiście. Co zatem zrobić, jeśli standardowy, sklepowy produkt nie odpowiada naszym wymaganiom, ale jednocześnie nie mamy możliwości przygotowania go samemu? Poszukajmy produktów, które produkowane są w odpowiedni sposób, z naturalnych składników. W przypadku mięsnych smakołyków doskonałym rozwiązaniem jest sięgnięcie po produkty z linii Natura marki Nove.

„E” mówimy NIE

Szynka zrazowa z tłuszczem z linii Natura marki Nove to kwintesencja naturalności, zarówno pod względem składników, jak i smaku oraz aromatu. Produkowana z najlepszej jakości mięsa wieprzowego w stosunku 107 g mięsa na 100 g produktu, bez dodatku sztucznych substancji. Za jej wyjątkowy smak, jak również walory estetyczne i aromatyczne, odpowiadają jedynie naturalne składniki. Zamiast często spotykanych dodatków z „E” na początku w składzie produktu znaleźć można – oprócz mięsa oczywiście – warzywne i owocowe susze (m.in. bogatej w witaminę C aceroli), kultury bakterii wyselekcjonowane z naturalnego środowiska, naturalne przyprawy i aromaty. Produkty z linii Natura wytwarzane są przy użyciu specjalnej, łagodnej technologii, podlegają procesowi pasteryzacji, podczas którego temperatura obróbki termicznej jest podniesiona w stosunku do tradycyjnych metod. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie satysfakcjonującego terminu przydatności.

Bez glutenu też dobrze smakuje

Produkty z linii Natura marki Nove to nie tylko naturalne składniki, najwyższej jakości mięso i nowoczesny sposób produkcji. Produkty te pozbawione są glutenu, dzięki czemu mogą być spożywane przez osoby przestrzegające diety bezglutenowej, wrażliwe na gluten czy nawet chore na celiakię. O bezpieczeństwie tych produktów świadczy symbol przekreślonego kłosa, który znaleźć można na etykiecie. Licencję na  używanie międzynarodowego symbolu przekreślonego kłosa przyznaje Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej – tak oznaczone produkty są w pełni bezpieczne dla osób, które w codziennej diecie unikają glutenu. Sięganie po produkty oznaczone w ten sposób pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych dolegliwości, które pojawiają po spożyciu artykułów zawierających gluten.

Często mówi się, że tylko spożywając potrawy przygotowane własnoręcznie wiemy, co jemy. Jednak produkty z linii Natura marki Nove doskonale łamią tę zasadę. Dzięki naturalnym składnikom, specjalnemu procesowi produkcji i braku „E” w składzie możliwe było wydobycie prawdziwego smaku i aromatu mięsnych produktów, których idealną przedstawicielką jest Szynka zrazowa z tłuszczem. Uwzględnienie jej w codziennej diecie daje poczucie dbania o zdrowe i spożywania bezpiecznych dla organizmu produktów.

Szynka zrazowa z tłuszczem z linii Natura marki Nove

 

Opakowanie: ok. 350g – w sprzedaży samoobsługowej

Dostępny także luzem – ok. 1 kg

Cena brutto:  32 – 38 zł/ kg

 

Zakłady Mięsne Nove Sp. z o.o. są częścią grupy Tican z siedzibą w Danii. Nove to średniej wielkości firma FMCG usytuowana na obrzeżach miasta Nowe (około 100 km na południe od Gdańska.) Surowiec do produkcji mięsa  pochodzi
z najlepszych zakładów, posiadających certyfikaty na zgodność z systemami uznanymi przed GFSI. Bezpieczeństwo i wysoką jakość wyrobów gwarantuje nadzór Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej. Dzięki nowoczesnej i efektywnej technologii produkcji opartej na ścisłej kontroli jakości i wysokiej higienie, gwarantowanym przez prowadzony w zakładzie system kontroli  HACCP, Zakłady Mięsne Nove uzyskały uprawnienia eksportowe na rynki krajów UE oraz posiadają certyfikaty BRC
i IFS oraz zatwierdzone audyty wielkich międzynarodowych sieci. Zakłady mięsne Nove i linia Natura otrzymały licencję na używanie międzynarodowego symbolu przekreślonego kłosa. W skład linii Natura wchodzą szynka zrazowa, kiełbasa długa, kiełbasa krótka, krakowska, parówki, schab, szynka zrazowa z tłuszczem. Produkty są paczkowane i dostępne na stoiskach samoobsługowych w Auchan, w Tesco, Makro, Almie.

 

Zakłady Mięsne „Nove” Sp. z o.o.

86-170 Nowe, Morgi 53
tel.: 48 52 332 83 81
fax: 48 52 332 83 80
e-mail:sekretariat@zmnove.pl

http://www.zmnove.pl