Wielkimi krokami zbliżają się do nas najbardziej wyczekiwane święta w roku. W trakcie ich trwania sporo czasu spędzamy przy świątecznym stole, pozwalając sobie na mniej restrykcyjne przestrzeganie codziennej diety. Nie zmienia to jednak faktu, że nasze świąteczne posiłki powinny być nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Przygotowując dania z farszami, warto skorzystać z wysokogatunkowych kasz marki Halina.

Nadzienie o smaku świąt

kasza_jeczmienna_z_warzywamiChoć bożonarodzeniowe menu stanowi istny skarbiec kulinarnych możliwości, to większość z nas od lat wierna jest tradycyjnym potrawom. Wśród nich największą popularnością cieszą się m.in. pierogi, krokiety czy też pieczone mięsa. Wszystkie te dania łączy jeden wspólny mianownik – odpowiednio przyrządzony farsz. Skomponowanie dobrego nadzienia do dań świątecznych wymaga co prawda odrobiny doświadczenia, jednak największe znaczenie ma dobór odpowiednich składników o najwyższej jakości. Świetną alternatywę, dla ciężkostrawnego nadzienia z kapusty i grzybów w pierogach, stanowić będzie farsz z pieczarek i kaszy gryczanej. Idealnie sprawdzi się tutaj Kasza Gryczana Prażona marki Halina, która dzięki wysokogatunkowej gryce odznacza się wyjątkowym smakiem oraz aromatem. Miłośnikom dań mięsnych polecamy natomiast kaczkę faszerowaną Kaszą Jęczmienną z Warzywami marki Halina. Dzięki kompozycji marchwi, pora, pietruszki oraz cebuli połączonej z pyszną kaszą jęczmienną, potrawa niewątpliwie stanie się świątecznym hitem. Kasza jaglana marki Halina (nazywana również królową kasz) stanowi z kolei doskonałe uzupełnienie krokietów.  Świetne skomponuje się zarówno z wytrawnymi dodatkami: pieczarkami, mięsem czy soczewicą, jak i tymi w wersji słodkiej: owocami lub twarożkiem.

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem inspirujących i zdrowych produktów marki Halina zapraszamy na stronę: www.halina.eu

Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.

Produkt: Halina Kasza Gryczana Prażona

Dostępne opakowania: 4 x 100 g,  900 g

Cena detaliczna: ok. 2,89 zł, ok. 5,99 zł

Produkt: Halina Kasza Jęczmienna z Warzywami

Dostępne opakowania: 2 x 125 g

Cena detaliczna: ok. 2,49 zł

Produkt: Halina Kasza Jaglana

Dostępne opakowania: 4 x 100g

Cena detaliczna: ok. 2,19 zł

Sawex Sp z o.o. był pierwszym w Polsce importerem ryżu w saszetkach do gotowania. W marcu 2009 roku ze struktur organizacyjnych spółki wyodrębniony został Departament spożywczy – Sawex Foods. W portfolio firmy znajdują się marki: Britta (ryż), Halina (ryż, kasza, fasola, groch, soczewica, płatki śniadaniowe), Sotto (ryż, kasza jęczmienna), Sugoi (ryż do sushi) oraz Twój Błonnik.

„Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k. (dawniej Sawex Foods Sp. z o.o.)

ul. Wiertnicza 70

02-952 Warszawa, Polska