23 maja w stylowym Pałacu Zamojskich w Warszawie, gdzie mieści się restauracja Endorfina, odbyła się konferencja prasowa, która była ukoronowaniem trzeciego roku kampanii Tak Smakuje Dolce Vita w Polsce.

Oprócz przedstawicieli mediów, dystrybutorów i importerów włoskich serów oraz influencerów i blogerów kulinarnych, nie mogło zabraknąć przedstawicieli trzech serowych konsorcjów: Parmigiano Reggiano, Asiago i Gorgonzola, którzy z rozmachem opowiadali o niezwykłej historii każdego z serów, a swoje wypowiedzi wzbogacili filmami wideo, które zaostrzyły apetyty uczestników konferencji.

Po apetycznej dawce wiedzy przyszedł czas na pokazy live cooking w wykonaniu ambasadorów kampanii – włoskich szefów kuchni Cristiny Catese i Marco Ghia. Kucharze przygotowali po trzy dania z każdym z serów, które oczywiście można było degustować. W menu tego wieczoru znalazły się m.in. orecchiette z Asiago Fresco i szparagami, smażone panzerotti z Parmigiano Reggiano, prosciutto cotto arrosto i tymiankiem, a na deser – świeże truskawki z miodem gryczanym, miętą i lodami z Gorgonzola Picante.

Doskonałe sery i fantastyczni ludzie, czego można chcieć więcej? Tak o konferencji mówił ambasador kampanii Tak Smakuje Dolce Vita chef Marco Ghia. – Trzeci rok kampanii pokazuje jak bardzo Polacy uwielbiają włoskie sery i jak doceniają ich tradycyjne pochodzenie. Parmigiano Reggiano, Asiago i Gorgonzola to wspaniałe produkty, które polecam każdemu do próbowania i gotowania.

Każdy może znaleźć swój ulubiony smak wśród włoskich serów. Parmigiano Reggiano, Asiago czy Gorgonzola są tak różne i o to właśnie chodzi. Na konferencji każdy mógł się przekonać, jak wspaniale smakuje Dolce Vita i jak prosto przygotować wyśmienite dania – podkreśla chef Cristina Catese.

W czasie konferencji w Endorfinie nastroje dopisywały, każdy miał okazję spróbować (i to nie jeden raz!) każdego z serów w różnych odmianach, a organizatorzy zadbali, by nikt nie wyszedł z pustym brzuchem. Imprezę wyśmienicie poprowadziła przesympatyczna dziennikarka Beata Sadowska.