Piekarnik – niezbędne urządzenie w każdej rodzinnej kuchni, z pomocą którego w szybki oraz prosty sposób przygotujemy pyszne i zdrowe posiłki. Jeśli uwielbiamy jeść tarty, zapiekanki makaronowe, pizze czy pieczenie – warto wiedzieć, że istnieją sprzęty, dzięki którym przygotujemy te dania w jedną godzinę! Dzięki funkcji Turn&Cook dostępnej w nowych piekarnikach Indesit wystarczy wstawić potrawę i po prostu po godzinie wyjąć gotowe danie.                       

Idealne rezultaty w godzinę!

Marka Indesit posiada w swojej ofercie piekarnik z innowacyjną funkcją Turn&Cook, która automatycznie ustawi temperaturę i czas pieczenia. Wystarczy tylko przekręcić pokrętło, by w godzinę przygotować jedną z wybranych potraw (takich jak: zapiekanki, lasagne, czy dania mięsne). Kiedy piekarnik pracuje, my możemy poświęcić czas na inne domowe obowiązki, których dzisiejszym, zabieganym rodzinom z pewnością nie brakuje Dodatkowo, w trakcie pracy urządzenia (po wstawieniu jedzenia do piekarnika) nie ma już konieczności zaglądania i sprawdzania stanu wypieczenia potrawy. Ponadto, grill w piekarnikach Indesit jest skonstruowany w unikalny sposób, który zapewnia równomierne pieczenie na całej powierzchni przyrządzanego dania (Full Surface Grill). Precyzyjnie zaprojektowany kształt i długość grzałki grilla zwiększają jego efektywność i precyzję w równomiernym przypiekaniu. Warto zaznaczyć, że komora XXL piekarnika to aż 71 litrów pojemności, które umożliwiają komfortowe pieczenie nawet w niestandardowych naczyniach, a powiększona o 10% powierzchnia brytfanny gwarantuje dużą elastyczność dopasowania do sposobu pieczenia.

Dodatkowo, komfort użytkowania zapewnia światło znajdujące się w przedniej części piekarnika, które doświetla potrawę bez efektów cienia i umożliwia kontrolę bez konieczności otwierania drzwi

Szybkie pieczenie, łatwe czyszczenie

Gotowanie to dla większości z nas przyjemność, ale późniejsze sprzątanie po nim nie należy już raczej do najchętniej wykonywanych czynności.  Przy robieniu porządku, poza zmyciem naczyń (w tym zadaniu nieocenioną pomocą okazuje się zmywarka), należy pamiętać także o czyszczeniu sprzętów, które codziennie pomagają nam przygotowywać nasze ulubione dania. I dotyczy to także piekarnika. Dobrze więc, aby ten proces był sprawny i szybki – czyli dostosowany do tempa współczesnej rodziny. Idealnie przystosowany jest do tego nowy model piekarnika firmy Indesit z linii wzorniczej Aria (IFW 6544 IX.1), który posiada funkcję Click&Clean. Dzięki niej możliwe jest łatwe wyjmowanie i czyszczenie szyby piekarnika. Jej wysunięcie jest proste, szybkie i nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Wystarczy nacisnąć boczne przyciski na górnej listwie drzwi i usunąć zabezpieczenie, a następnie wyjąć szybę. Dodatkowo, funkcja TiltingGrill wyróżnia piekarniki Indesit możliwością (opuszczenia grilla). Umożliwia to także proste wyczyszczenie trudnodostępnej powierzchni komory nad grillem. Piekarnik ten posiada także funkcję Eco Clean – czyli czyszczenie bez użycia detergentów. Wystarczy wlać  na dno zimnego piekarnika ok. 200 ml wody i włączyć dedykowany program trwający 35 minut w temperaturze 90°C. Para wodna rozmiękczy brud, który łatwo będzie można usunąć za pomocą gąbki.

Idealne wykończenie

W swojej nowej linii do zabudowy ARIA marka Indesit stworzyła zestaw wysokiej jakości urządzeń, które stanowią doskonałe dopełnienie współczesnej kuchni. Sprzęty gwarantują oszczędność czasu, wysiłku i pieniędzy. W  połączeniu z solidnym wykończeniem, wytrzymałością i ciekawym designem są odpowiedzią na codzienne potrzeby zabieganych i zapracowanych rodzin.

Więcej na temat sprzętów marki Indesit znaleźć można na stronie www.indesit.pl