Na świecie coraz silniejszy jest trend miejskiego ogrodnictwa, który dotarł również nad Wisłę.
W polskich miastach możemy odnaleźć coraz więcej miejsc, które społeczni ogrodnicy przekształcili z nieużytków w kwitnące rabatki. Każdy, kto marzy o  własnych warzywach i ziołach, może także urządzić swój mały ogród przed domem lub blokiem czy warzywniak lub zieleniak na parapecie, balkonie.

Idea miejskiego ogrodnictwa (ang. urban gardening) wyrosła z chęci przybliżenia natury mieszkańcom dużych miast, podkreślenia symbiozy człowieka z naturą i nauki bardziej zrównoważonego życia. Trend tworzenia społecznych ogrodów, który od lat obecny jest na świecie coraz częściej można zaobserwować również
w polskich miastach. Do tej pory własne ogródki można było uprawiać np. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur, we Wrocławiu, w Nadodrzańskim Ogrodzie Społecznym czy w Warszawie, w ogrodzie powstałym przy Teatrze Powszechnym.

Ogród pełen warzyw

Zieleń warto również wprowadzić do otoczenia, w którym żyjemy. Możemy samodzielnie stworzyć małą, zielarsko-warzywną rabatę przed domem czy blokiem albo na parapecie lub balkonie. Pomidory z własnej grządki, pachnące zioła w doniczce, świeży koperek, pachnąca mięta albo bazylia, a może marchewka i cebulka? Bez chemii i substancji konserwujących.

Nie trzeba być profesjonalistą – wystarczy podstawowa wiedza o tym, co, kiedy oraz jak posadzić i jak pielęgnować rośliny w trakcie wzrostu. Do tego para rękawiczek, grabki i chęci do pracy. Efekt może zaskoczyć nie tylko nas, domowników czy znajomych, może być także inspiracją dla innych. Pan Pomidor&Co., producent świeżych dań warzywnych, przygotował konkurs fotograficzny na najpiękniejszy i najciekawszy domowy ogródek.

Ogród pełen nagród

Konkurs „Uwielbiasz warzywa? Italia Cię wzywa!“ kierowany jest do wszystkich, którzy sami tworzą i dbają
o swoje miejskie, domowe ogródki. By wziąć udział w konkursie należy opublikować zdjęcie swojej uprawy
w komentarzu pod postem konkursowym na fanpage’u Pan Pomidor &Co. na Facebooku oraz uzasadnić, dlaczego to właśnie do Ciebie powinna trafić nagroda, czyli wyjazd do słynących z pięknych ogrodów i soczystych pomidorów Włoch. Jury doceni oryginalność i twórcze podejście do domowego ogrodnictwa. Konkurs trwa do 30 czerwca.

Więcej informacji o konkursie: https://www.facebook.com/panpomidorco/videos/1762660690488735/