bezglutenowa_wielkanoc_zm_nove_informacja_prasowa_luty_2016_schab_linia_natura

Podczas świątecznego ucztowania nie każdy może pozwolić sobie na całkowitą dowolność. Szczególnie osoby dotknięte nietolerancją pokarmową muszą wyjątkowo uważnie komponować wielkanocny jadłospis. Niemniej z wędlinami z linii Natura marki Nove przygotowanie pysznej i bezglutenowej uczty stanie się proste, jak nigdy dotąd. Co jeszcze warto uwzględnić w świątecznym menu bez glutenu? Oto kilka podpowiedzi.

Apetycznie dla każdego

Bezglutenowe świąteczne smaki warto próbować nawet wtedy, kiedy nie doskwierają nam żadne pokarmowe nieprzyjemności. Sięgając po nieznane dotąd składniki możemy odkryć zupełnie nowe oblicze tradycyjnych specjałów. Przykładowo równie pyszny żurek i barszcz biały ugotować można bez dodatku mąki, a zastępując ją podczas przygotowania zakwasu jednym z bezglutenowych zamienników, na przykład mąką ryżową. Z kolei aby cieszyć się smakiem pysznych kanapek bez zawartości glutenu wystarczy kilka dni wcześniej upiec domowy chlebek kukurydziany lub bułeczki z tapioki. Nową jakość smaku poznamy dodając, tak do tradycyjnego żurku jak i domowego pieczywa, specjały z linii Natura marki Nove, oznaczone symbolem przekreślonego kłosa. Wchodzące w jej skład kiełbaski, parówki, szynka oraz schab wyprodukowano z najlepszego gatunkowo mięsa oraz w oparciu o tradycyjną recepturę. Za ich głęboki aromat odpowiadają jedynie naturalne komponenty i przyprawy, a także skład pozbawiony choćby najmniejszej ilości glutaminianu sodu, fosforanów, chemicznych przeciwutleniaczy, sztucznych konserwantów, substancji oznakowanych symbolem „E” oraz przede wszystkim glutenu.

Czasem wystarczy jedynie chwila zastanowienia, aby odkryć, że nawet wśród bardzo tradycyjnych potraw znajdują się specjały nie tylko apetyczne, ale i pozbawione glutenu.

 

Produkty z linii Natura marki Nove:

Kiełbasa Krótka

Opakowanie: 270 g – w sprzedaży samoobsługowej

Dostępna także w ladzie tradycyjnej – na wagę

Cena brutto: od 20,50 – 24,90 zł/ kg

 

Szynka z tłuszczem

Dostępna luzem – ok. 1 kg

Cena brutto: ok. 29,00 – 38,00 zł/kg

 

Kiełbasa Długa

Opakowanie: 400 g – w sprzedaży samoobsługowej 8,99 zł/ szt.

Dostępna także w ladzie tradycyjnej – na wagę

Cena brutto: od 23,00 – 26,00 zł/ kg

 

Parówki

Masa netto: 240g  ( 4,99 zł/ szt.)

Opakowanie MAP ok 600g

Cena:  ok. 17,00- 22,00 zł/ kg

 

Schab

Masa netto: 1 kg

Opakowanie: 350 g; dostępny także luzem

Cena:

Schab w porcjach: ok. 39,90 zł/ kg

Schab luzem: ok. 37,00 – 39,00 zł/kg

 

Kiełbasa krakowska

Opakowanie: 280 g – w sprzedaży samoobsługowej  (8,99 – 9,99 zł/ szt.)

Dostępna także w ladzie tradycyjnej

Cena: od 34,00 – 39,00 zł/ kg

 

Zakłady Mięsne Nove Sp. z o.o. są częścią grupy Tican z siedzibą w Danii. Nove to średniej wielkości firma FMCG usytuowana na obrzeżach miasta Nowe (około 100 km na południe od Gdańska). Surowiec do produkcji mięsa  pochodzi z najlepszych zakładów, posiadających certyfikaty na zgodność z systemami uznanymi przed GFSI. Bezpieczeństwo i wysoką jakość wyrobów gwarantuje Nadzór Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej. Dzięki nowoczesnej i efektywnej technologii produkcji opartej na ścisłej kontroli jakości i wysokiej higienie, gwarantowanym przez prowadzony w zakładzie system kontroli HACCP, Zakłady Mięsne Nove uzyskały uprawnienia eksportowe na rynki krajów UE oraz posiadają certyfikaty BRC i IFS oraz zatwierdzone audyty wielkich międzynarodowych sieci. Zakłady mięsne Nove i linia Natura otrzymały licencję na używanie międzynarodowego symbolu przekreślonego kłosa, określającego bezglutenową żywność. W skład linii Natura wchodzą szynka, kiełbasa długa, kiełbasa krótka, kiełbasa krakowska, parówki, schab, szynka z tłuszczem. Produkty są paczkowane i dostępne na stoiskach samoobsługowych w Auchan, w Tesco, Makro, Almie.

 

Zakłady Mięsne „Nove” Sp. z o.o.

86-170 Nowe, Morgi 53

tel.: 48 52 332 83 81

fax: 48 52 332 83 80

e-mail:sekretariat@zmnove.pl

http://www.zmnove.pl