ocet_balsamiczny_z_modeny_chog_250ml

Włoska kuchnia znana jest na całym świecie z wyjątkowo aromatycznych dań, które swój oryginalny charakter zawdzięczają niepowtarzalnym zaletom regionalnych produktów. W poczet takich specjałów wpisuje się również najsłynniejszy wśród octów, szlachetny Ocet Balsamiczny z Modeny marki Ponti. Wystarczy kilka kropli, a nawet prosta potrawa zyska wyrafinowany smak i przeniesie nas w kulinarną podróż po mapie Włoch.

Wprost z gorącej Italii

Ocet balsamiczny to popularny  dodatek w kulinarnym świecie. Doskonale podkręca smak sałatek, dań z drobiu i czerwonego mięsa. Świetnie komponuje się również z rybami, warzywami, a nawet lodami. Rodowici Włosi chętnie polewają nim również truskawki lub owoce leśne. Warunek jest jeden – musi być dodawany z umiarem tak, by nie zdominował potrawy swym  słodko-kwaśnym smakiem, który zawdzięcza wyjątkowym produktom i tradycyjnym metodom wytwarzania. Ocet Balsamiczny z Modeny marki Ponti, oznaczony symbolem IGP, tzw. Chronionym Oznaczeniem Geograficznym, które podkreśla autentyczność produktu, to gwarancja najwyższej jakości. Otrzymywany jest on w drodze długiego, naturalnego procesu produkcji, polegającego na mieszaniu octu winnego z gotowanym moszczem z niezwykle słodkich, dojrzewających w regionie Modeny winogron. Dzięki temu charakteryzuje się on niespotykanie łagodnym słodko-kwaśnym smakiem i bardzo przyjemnym aromatem.  Wyróżnikiem Octu Balsamicznego z Modeny marki Ponti jest również niepowtarzalny, ciemnobrunatny, mieniący się złoto-czerwonymi refleksami kolor, który uzyskuje się w wyniku wieloletniego leżakowania w drewnianych baryłkach. Dawniej ocet balsamiczny używany był jako lek, natomiast współcześnie trudno jest sobie wyobrazić wysokiej klasy kuchnię bez jego smaku i aromatu.

Niektóre dania, mimo świetnych jakościowo produktów, nie byłyby tak wyjątkowe, gdyby nie odpowiednie przyprawy, które podkręcają smak i wydobywają niezwykłe aromaty.  Do nich z pewnością należy Ocet Balsamiczny z Modeny marki Ponti. Kilka kropli octu o przepięknej, brązowej barwie wystarczy, by np. prosta sałatka z pomidorów i mozzarelli zyskała sławę na całym świecie.

Ocet Balsamiczny z Modeny marki Ponti

Pojemność: 250 ml, 500 ml

Cena: 10,99 zł/ 250 ml

Cena: 16,59 zł/ 500 ml

 

————————————————————————————————————————————–

Firma Index Food powstała w 1988 r. Zajmuje się importem i dystrybucją markowych produktów spożywczych, a od 1997 r. jej misją stało się promowanie walorów zdrowotnych, kulinarnych oraz smakowych przede wszystkim kuchni śródziemnomorskiej. Wszystkie dystrybuowane produkty tworzą bogatą ofertę, dzięki której można stworzyć szereg dań charakterystycznych dla południa Europy.Index Food posiada w swej ofercie produkty takich marek jak: Olitalia, Valfrutta, DeCecco, Arrighi, Grand’Italia, Callipo, Ponti, Serpis, Limmi, Sunquick, Toblerone, Daim i Ricola, a także Cornyi Schwartau.

Index Food Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

  1. Jana III Sobieskiego 98

62-030 Luboń k. Poznania

tel. (61) 810 60 90
fax (61) 810 50 62

office@indexfood.pl

www.indexfood.pl