britta_ryz_basmati

Z uwagi na swój perfekcyjny odcień bieli, smukłą linię ziaren, a także unikatowy orzechowy aromat, ryż Basmati nazywany jest „księciem ryżu”. Ryż Basmati marki Britta to zatem idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy codzienny posiłek pragną zmienić w iście królewską ucztę. Aby w pełni cieszyć się wyjątkowym smakiem ziarenek Basmati należy je odpowiednio przygotowywać oraz umiejętnie łączyć z ulubionymi składnikami.

Basmati znaczy pachnący

Uprawy ryżu Basmati mieszczą się w Indiach i Pakistanie u podnóży Himalajów. Panuje tam wyjątkowy klimat łączący ze sobą mróz oraz mocne promienie słońca. Taka kombinacja pozostaje nie bez znaczenia dla smaku oraz aromatu, jakim charakteryzuje się ryż Basmati. Jego delikatny, orzechowy zapach jest bowiem unikatowym atutem wśród różnorodnych odmian ryżu. Magię ryżu Basmati odkryjemy również podczas gotowania, gdyż pod wpływem ciepła jego ziarna pęcznieją jedynie wzdłuż, dzięki czemu stają się długie, cienkie, a przede wszystkim bardzo sypkie. Odpowiedni proces przygotowania ryżu Basmati to gotowanie go przez 10–12 minut na wolnym ogniu, w nieosolonej wodzie. Przyrządzone w ten sposób ziarenka są lekko al dente, a co najważniejsze nie sklejają się. Wybierając ryż Basmati marki Britta mamy pewność, że na naszym talerzu zagości wysokogatunkowy produkt, który obfituje nie tylko we właściwości smakowe, ale i zdrowotne. Znajdziemy w nim bowiem dużo białka, fosforu, potasu oraz witaminy z grupy B. Dodatkowo nie zawiera on cholesterolu i oznacza się niskim indeksem glikemicznym.

Ryż Basmati marki Britta stanowi niezastąpione uzupełnienie potraw zarówno z egzotycznej kuchni hinduskiej, jak i naszych rodzimych przepisów.  Skomponowany z rybami, owocami morza lub drobiem stworzy w naszej kuchni lekkostrawne oraz wykwintne królestwo smaków.

 

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem niezwykle smakowitych i wszechstronnych produktów marki Britta zapraszamy na stronę: www.britta.pl oraz na fanpage: www.facebook.com/HalinaiBrittaNaTropieDobregoSmaku.

 

Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.

Produkt: Ryż Basmati marki Britta

Gramatura : 4 x 100 g

Cena detaliczna: od 3,99 zł

 

Więcej informacji udziela:

Natalia Wisłowska

FlyPR

tel. (+48) 730 121 885

natalia. wisłowska@flypr.pl

 

Sawex Sp z o.o. był pierwszym w Polsce importerem ryżu w saszetkach do gotowania. W marcu 2009 roku ze struktur organizacyjnych spółki wyodrębniony został Departament spożywczy – Sawex Foods. W portfolio firmy znajdują się marki: Britta (ryż), Halina (ryż, kasza, fasola, groch, soczewica, ciecierzyca, płatki śniadaniowe), Sotto (ryż, kasza jęczmienna, gryczana), Sugoi (ryż do sushi) oraz Twój Błonnik.

 

„Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k. (dawniej Sawex Foods Sp. z o.o.)

Wiertnicza 70

02-952 Warszawa, Polska

tel. : 022 651 79 04 do 07

fax.: 022 651 79 09

e-mail: sawex@sawexpl.com