Wrocław to miasto, które jak widać, słychać i czuć, żyje nieustannie. Dzieje się tak za sprawą odbywających się w nim imprez. Wśród najciekawszych wydarzeń kulturalnych w roku 2017 znajdują się m.in.: Przegląd Piosenki Aktorskiej, Jazz nad Odrą, Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów, Festiwal Dobrego Piwa, Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty, Festiwal Wratislavia Cantans, Wrocławski Festiwal Krasnoludków.

 

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Przegląd Piosenki Aktorskiej stanowi festiwal piosenki aktorskiej i konkurs na aktorską interpretację piosenki połączony z cyklem koncertów i spektakli muzycznych. Narodził się we Wrocławiu w 1976 roku. Główne koncerty odbywają się w Capitolu oraz w Imparcie. Przegląd Piosenki Aktorskiej odbędzie się od 24-go marca do 2-go kwietnia 2017.

 

Jazz nad Odrą

Jazz nad Odrą to jedna z najbardziej znanych i lubianych imprez w regionie. Powstała w 1964 roku we Wrocławiu. Koncerty odbywają się w Imparcie oraz na mieście. Jazz nad Odrą odbędzie się od 26-go kwietnia do 30-go kwietnia 2017.

 

Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów

Noc Muzeów uchodzi za najbardziej popularne wydarzenie kulturalne na świecie, które odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów. W Europie wydarzenie zadebiutowało się w 1997 roku, a we Wrocławiu w roku 2005. Swoje drzwi otwierają wówczas muzea, wystawy, galerie, obiekty sakralne. Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów odbędzie się 20-go maja 2017.

 

Festiwal Dobrego Piwa

Festiwal Dobrego Piwa to impreza, na której swoje piwa prezentują browary z Polski, Czech i wielu innych krajów. Pojawiła się w 2010 roku. Za organizację odpowiada Centrum Kultury Zamek, gdzie odbywały się pierwsze festiwale, dopiero z czasem przeniesione na Stadiom Miejski. Festiwal Dobrego Piwa odbędzie się od 9-go czerwca do 11-go czerwca 2017.

 

Noce Kościołów w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Noce Kościołów to wydarzenie kulturalne odbywające się w Polsce, w Czechach i na Ukrainie, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wydarzenie, które wzoruje się na Nocy Muzeów, narodziło się we Wrocławiu, w roku 2010. Każdego roku w czerwcu kościoły i cerkwie zapraszają nie tylko na msze, ale przede wszystkim na zwiedzanie oraz wykłady i koncerty. Noce Kościołów ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się w czerwcu 2017.

 

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty to impreza zyskująca coraz większą popularność i świadcząca o bogatym życiu kulturalnym Wrocławia. Dokonuje się podczas niego przegląd najnowszych i najlepszych tytułów artystycznych. Seanse filmowe odbywają się w Kinie Nowe Horyzonty oraz na mieście. Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się od 3-go sierpnia do 13-go sierpnia 2017.

 

Festiwal Wratislavia Cantans

Festiwal Wratislvia Cantans to impreza o bardzo wysokiej randze kulturalnej, sprawiająca że Wrocław kojarzy się na całym świecie. Występują podczas niej światowej sławy wokaliści, chórzyści, instrumentaliści i dyrygenci. Główne koncerty odbywają się w Narodowym Forum Muzyki oraz w katedrze św. Marii Magdaleny. Festiwal Wratislavia Cantans odbędzie się od 7-go września do 17-go września 2017.

 

Wrocławskie Festiwal Krasnoludków

Krasnale stały się taką ikoną Wrocławia, że doczekały się swojej imprezy pod nazwą Wrocławski Festiwal Krasnoludków. A doczekały się go w roku 2010. Zaczyna się od radosnej Parady Krasnoludków spod Ratusza na Rynku do Parku Staromiejskiego, gdzie przez weekend trwa zabawa. Wrocławski Festiwal Krasnoludków odbędzie się we wrześniu 2017. W zeszłych latach Festiwal organizowany był przez agencję FM PRO z Wrocławia.