To ostatni rok, w którym to przedstawienie wystawiane jest na świecie i pierwsza, a zarazem ostatnia szansa, by zobaczyć Alegrię w Polsce!

Ścieżka dźwiękowa z tego przedstawienia jest najlepiej sprzedającą się płytą ze wszystkich spektakli Cirque du Soleil.

naprawdę wyjątkowe przeżycie; perła w koronie spektakli Cirque du Solei”
Metro UK

„…bezkonkurencyjnie wygrywa ze wszystkim”

Los Angeles Times

„…triumf…wybitny”

The New York Times

Alegria jest historią walki o władzę między starym i nowym pokoleniem w krainie w której zapanowało bezkrólewie. Stary porządek świata reprezentują Fleur, nasz przewodnik po świecie Alegríi, lekkomyślny i nieprzewidywalny. Rozbawia otaczające go chmarą Stare Ptaki. Nostalgiczne Stare Ptaki także są dawną arystokracją, nadal przekonaną o swojej władzy i urodzie, lecz tak naprawdę odstraszającą brzydotą. Strojne kostiumy postaci z przeszłości – Fleura, Starych Ptaków i Śpiewaczek, wykonane z barwnych tkanin, pieczołowicie, ręcznie dekorowanych koronką, piórami i cekinami, przywołują na myśl paradne kostiumy dobrze urodzonych mieszkańców Wersalu i innych europejskich pałaców tamtej epoki.Nowe pokolenie uosabiają m. in. młodzieńcze, eteryczne Nimfy czy zawsze gotów do pomocy Tamir. Stroje z Nowego Porządku, jak złoty kostium Bronxa, stroje Nimf i Aniołów, są utrzymane w tych samych bogatych odcieniach, może mniej ozdobne, ale jeszcze bardziej świetliste na ich młodzieńczych sylwetkach.

Muzyka jest częścią tego świata marzeń, zabiera widzów w podróż po nim. W zespole występuje czworo utalentowanych muzyków i dwie śpiewaczki, a cała muzyka jest wykonywana na żywo tak, by podkreślić charakter poszczególnych występów. I tak dynamicznemu „Power Track” towarzyszy szybki rytm perkusji, który nadaje tempo i wyzwala w widzu buntownika. Ale podkład potrafi szybko się zmienić, i tak, romantycznemu popisowi na trapezie towarzyszy delikatna, baśniowa muzyka. „- Kiedy po przedstawieniu, jak zawsze, wychodzę między widzów, żeby zobaczyć, jak odebrali przedstawienie, nie rozmawiają o nim, tylko nucą temat przewodni” – mówi Vanessa Napoli z Cirque du Soleil.

Piosenka końcowa jest wykonywana w mieszaninie języków: francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, angielskiego; reszta tekstów jest śpiewana w wymyślonym języku, jak wszystkie piosenki Cirque du Soleil. To, jak chcieli twórcy przedstawienia i kompozytor, pozwala każdemu na własną interpretację i przeżywanie własnych emocji, a nie skupianie się na konkretnym tekście. Płyta ze ścieżką dźwiękową do „Alegrii” jest najlepiej sprzedającą się płytą w historii widowisk Cirque du Soleil. Będzie można ją kupić także podczas przedstawień w Ergo Arenie.attachment