W piątek 10 stycznia w krakowskim kinie Kijów odbyła się premiera nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego „Pod mocnym Aniołem” na podstawie powieści Jerzego Pilcha.

Na czerwonym dywanie pojawili się twórcy filmu, wśród nich największe gwiazdy polskiego kina m.in. Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Iwona Bielska oraz Marcin Dorociński.

Podczas premiery Smarzowski nie szczędził ciepłych słów swoim współpracownikom. – Są tacy, którzy mogą pracować z profesjonalistami, i są tacy, którzy nie mogą, a nawet nie powinni. Ja na szczęście należę do tych, co mogą – zaznaczył na wstępie. Reżyser wyraził również nadzieję, że w przyszłości będzie chciał nakręcić kolejne filmy w Krakowie, ponieważ bardzo dobrze czuł się w tym mieście. Podziękował również współtwórcom filmu, między innymi Crown Piast Hotel & Park, w którym gościła ekipa filmu przez cały czas kręcenia zdjęć.

Logotyp naszego Hotelu będącego partnerem produkcji „Pod Mocnym Aniołem” znajduje się na materiałach graficznych związanych z filmem, a także na jego liście płac.