Firma Ghelamco Poland wraz z partnerami zaprasza wszystkich miłośników dobrego kina na plac Europejski. Już 22 czerwca u stóp Warsaw Spire odbędzie się otwarcie filmowych wieczorów pod gołym niebem. Najlepsze produkcje kina europejskiego będą wyświetlane w każdy czwartek o godzinie 21:00 aż do końca września.

Tegoroczne lato przyniesie frajdę wszystkim miłośnikom europejskiej kinematografii. Ghelamco Poland i partner wydarzenia, firma Samsung Polska, zapraszają na ponad 3 miesiące niepowtarzalnej filmowej atmosfery na placu Europejskim. Co czwartek o godz. 21:00 otwarta przestrzeń przed Warsaw Spire zamieni się w plenerowe kino, w którym widzowie obejrzą najlepsze europejskie produkcje. W sumie wyświetlonych zostanie 15 filmów m.in. z takich państw jak Francja, Węgry, Rosja, Grecja czy Norwegia. W doborze tytułów pomagali specjaliści z Fundacji Rozwoju Kinematografii.

Kino Letnie na placu Europejskim zainauguruje pokaz włoskiego komediodramatu pt. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” opowiadającego o dawnych przyjaciołach, którzy w ramach niewinnej zabawy odkrywają przed sobą wzajemnie skrywane tajemnice. W kolejnym tygodniu czerwca zobaczymy komedię z Półwyspu Iberyjskiego: „Hiszpański temperament”. Jej główny bohater, rodowity mieszkaniec Sevilli, który nigdy wcześniej nie opuścił Andaluzji, wyrusza w nieznane za baskijską dziewczyną.

Seanse są bezpłatne. Na miejscu będzie można kupić smaczne przekąski i zimne napoje.

Kino Letnie na placu Europejskim

Każdy czwartek od 22 czerwca do 28 września o godz. 21:00

Aktualne informacje i repertuar: www.facebook.com/events/118014872127044.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Chillizet.