Kino to miejsce magiczne. Przenosi nas do świata filmu, pozwala się zrelaksować, często dostarcza wielu emocji. Aby podkreślić wyjątkowość tej przestrzeni, multipleksy starają się zadbać nie tylko o właściwą oprawę technologiczną, ale także o design wnętrz, nadając poszczególnym kinom indywidualny charakter.

Multipleksy przechodzą obecnie metamorfozę. Przestały być przestrzeniami urządzonymi według jednego projektu, dzięki nieszablonowym rozwiązaniom, zyskują odrębny charakter, a design staje się ich wizytówką. Przykładem może być inicjatywa sieci kin Helios, która zaprosiła do współpracy uznanych architektów i odmieniła wizerunek niektórych swoich obiektów. Szczególne wrażenie robią kina sieci w galerii Aura w Olsztynie i w centrum handlowo-rozrywkowym Forum Gdańsk w Trójmieście, a także kolejne realizowane projekty – m.in. w Katowicach.

Design w najlepszym wydaniu

Kina Helios wyróżnia elegancja i rozmach. Wykorzystano w nich najlepsze wzornictwo: designerskie oświetlenie, komfortowe fotele i kanapy  także w wersji dla zakochanych, oraz stylowe wykładziny Ege, między innymi z kolekcji zaprojektowanej przez Christiana Lacroix, których wyłącznym dystrybutorem jest Carpet Studio.

W kręgu inspiracji  Helios Dream

Jedną z wprowadzonych przez sieć Helios innowacji są sale Helios Dream o podwyższonym standardzie. Pierwsze z nich zostały otwarte w galerii Forum Gdańsk.

O pomysłach, które towarzyszyły powstaniu pionierskiej sali, opowiedział Piotr Gierałtowski z pracowni architektonicznej Gierałtowski & Partnerzy, Extract Design, który wraz z zespołem stworzył jej projekt.

 Inspiracją dla stworzenia koncepcji sal był welurowy materiał kotar, jak z filmów Davida Lyncha. Uwielbiam je jako element wystroju. Ocieplają wnętrze, nadają im charakter, ale także są tajemnicze poprzez pozostawienie wątpliwości, co znajduje się za kotarą. W kinach nabierają dodatkowego aspektu, poprzez nawiązanie do kurtyny ekranowej. W przypadku sal Dream zafascynował nas projekt wykładziny Ege autorstwa Christiana Lacroix oparty właśnie na motywie materiału welurowego. W porozumieniu z producentem zmieniliśmy kolorystykę tak, aby pasowała do brandingu Helios Dream i barw, które wybraliśmy dla tych sal. Wykładzina stała się jedynym „mocnym” elementem wystroju, a poprzez przeskalowany efektowny wzór tworzy niesamowite wrażenie fal materiału rozlewającego się z posadzki na ściany i podesty. Reszta wnętrza uspokojona jest kinowym grafitem, który sprzyja właściwej projekcji filmowej – wyjaśnia architekt.

Carpet Studio – oficjalny polski dystrybutor wysokiej jakości wykładzin: Ege, Amtico i Hammer Carpets. Od początku istnienia marka stawia na usługi najwyższej jakości, odpowiadając na potrzebę piękna. Wysokiej klasy specjaliści zapewniają najwyższe standardy obsługi klientów, aby czerpali oni satysfakcję ze współpracy. To właśnie ludzie i ich pomysły są motorem napędowym Carpet Studio.

Helios S.A. – największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 45 kinami, posiadającymi łącznie 253 ekrany i ponad 50 tys. miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialnych w Polsce.

Więcej na: https://carpetstudio.pl/ oraz https://www.helios.pl/

Nadesłał:

OKK!