Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim urlopy, podróże i wypoczynek. Wakacyjny relaks to  idealny moment, żeby zatracić się w ciekawej lekturze. W gąszczu tytułów trudno jednak wybrać najlepsze pozycje. Jakie książki warto zabrać ze sobą na wakacje?

Wakacyjny relaks z dobrą książką

Lato – czas wylegiwania się na plaży lub nad basenem, relaksu na hamaku i ciepłych, leniwych wieczorów. Idealnym uzupełnieniem wakacyjnego wypoczynku jest dobra lektura. Eksperci Księgarni Internetowej Gandalf (Gandalf.com.pl) wybrali 10 książek, które szczególnie polecają do przeczytania w nadchodzących, letnich miesiącach.

 

Dla lubiących historie z dreszczykiem:

-Stephen King, „Joyland”

-Tess Gerritsen, „Ostatni, który umrze”

 

Lekka książka na wakacje:

-Katarzyna Grochola, „Trochę większy poniedziałek” – lekka książka na wakacje

-Dorota Wellman, Paulina Młynarska, „Kalendarzyk niemałżeński”

 

Dla miłośników rodzinnych sekretów:

-Virginia C. Andrews, „Ogród Cieni”

 

Dla spragnionych ambitnej literatury:

-Jaume Cabre, „Wyznaję”

-Witold Gombrowicz, „Kronos”

 

Wejście do świata fantasy:

-Peter V. Brett, „Wojna w blasku dnia. Księga II”

 

Relaks z poradnikiem:

-Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”

 

Literatura faktu / reportaż:

-Eben Aleksander, „Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo”

 

Mała walizka nie jest już problemem

Dzięki nowym technologiom brak miejsca w wypchanej walizce nie przeszkadza już w zabraniu na wakacje więcej niż jednej książki. – Ograniczenia bagażowe nie są już przeszkodą dla czytania w czasie wakacyjnych podróży. Większość tytułów dostępnych na polskim rynku można teraz zakupić także w formie e-booków. Czytniki wielkości zeszytu są już powszechnie dostępne w przystępnych cenach i zmieszczą się do każdej torby czy walizki. Można na nie wgrać tysiące książek i w każdej chwili pobrać kolejne przez internet, bezpośrednio na urządzenie – mówi Aleksander Wierciński, ekspert Księgarni Internetowej Gandalf. Pozostaje tylko odpoczywać i oddać się błogiej lekturze…

Wszystkie książki (w formie drukowanej i elektronicznej) można znaleźć w Księgarni Internetowej Gandalf  (Gandalf.com.pl).