Po raz pierwszy w trakcie Light.Move.Festival. będzie można wziąć udział w konkursie fotograficznym na najlepsze zdjęcie nocne – Light.Move.Photograph 2016 „Odkrywanie światłem”. W konkursie mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Najlepsze fotografie zostaną wystawione w galerii należącej do Fundacji Lux Pro Monumentis, na citylightach, a zwycięzcy otrzymają vouchery o wartości 6 tys. zł na kursy w Akademii Fotografii.

1light-move-festival-ulica-piotrkowskaJuż w najbliższy weekend rozpocznie się 6. edycja Light.Move.Festival. To największy w Polsce festiwal światła, który przez trzy październikowe wieczory rozświetla łódzkie śródmieście. W najbliższej edycji w centrum Łodzi rozbłyśnie 55 zabytkowych kamienic, w pasażach i parkach miejskich powstanie 25 gigantycznych instalacji artystycznych, a na fasadach kościołów i muzeów zostanie wyświetlonych 5 mappingów 2D/3D.

„Odkrywanie światłem”

Każdego roku zarówno łodzianie, jak i turyści robią tysiące zdjęć, aby uwiecznić nowe oblicze miasta. – Łódź pod względem architektury to wyjątkowe miasto. Nigdzie nie znajdziemy, tak wielu zabytków z okresu dynamicznego kapitalizmu XIX i początku XX wieku. Przez pięć edycji dostaliśmy mnóstwo fotografii, które zrobili sami uczestnicy w trakcie festiwalu. Byli zachwyceni, jak miasto może wyglądać nocą – mówi Beata Konieczniak, pomysłodawca i kreator Light.Move.Festival. – Uznaliśmy, że niektóre z nich mogłyby stać się częścią ekspozycji niejednej galerii sztuki – dodaje.

Nocne fotografie z Festiwalu Światła

Po raz pierwszy w trakcie Light.Move.Festival. będzie można wziąć udział w konkursie fotograficznym – Light.Move. Photograph 2016 „Odkrywanie światłem” – na najlepsze zdjęcia nocne podkreślające architekturę miasta. Konkurs trwa od 2 do 9 października. Udział mogą brać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Obróbka zdjęć może polegać jedynie na globalnych zmianach: jasności, kontrastu, balansu bieli kolorów itp. Zdjęcia będące fotomontażami nie będą brane pod uwagę przez jury.

3light-move-festival-woonerf-6-sierpniaFotografia zgłoszona do konkursu musi być wykonana w trakcie przygotowań lub trwania 6. edycji Festiwalu Światła. Konkurs ma dwie kategorie: główną i Instagram. W tej pierwszej jury wyłoni trzech zwycięzców oraz 20 wyróżnień. W drugiej kategorii zwycięzca zostanie wyłoniony w głosowaniu internautów. Wszystkie fotografie zostaną wystawione w galerii należącej do Fundacji Lux Pro Monumentis, w przestrzeni miejskiej na citylightach w Łodzi oraz w galerii internetowej Light.Move.Festival. Autorzy najlepszych prac otrzymają też vouchery o łącznej wartości 6 tys. zł do wykorzystania na kursy fotografii w Akademii Fotografii w Krakowie i Warszawie. – Czekamy na najciekawsze kadry pokazujące Łódź okrytą kolorowymi światłami festiwalu – zachęca Beata Konieczniak.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej festiwalu: www.lmf.com.pl