ZaLogotyp_Open a door to Israeljrzyj do izraelskiej lodówki, rozegraj na plaży set w matkot i wciel się w rolę DJ’a na jednej z popularnych izraelskich imprez. 12 marca do Warszawy przyjeżdża niezwykła multimedialna instalacja OPEN A DOOR TO ISRAEL. Przez 10 dni w Soho Factory będzie można zobaczyć pełne oblicze Izraela, pokazujące przełomowe rozwiązania technologiczne i tętniące życiem społeczeństwo. Wstęp bezpłatny!

W dniach 12-20 marca 2016 r. Ambasada Izraela w Warszawie zaprasza do Soho Factory na warszawskiej Pradze, na multimedialną instalację OPEN A DOOR TO ISRAEL – wyjątkowe i interaktywne doświadczenie, przedstawiające dziedzictwo Izraela w nowatorski i niespotykany dotąd sposób. Instalacja eksponuje izraelską technologię oraz kreatywność, pozwalając zwiedzającym odkryć Izrael, jakiego wcześniej nie znali.

Projekt składa się z dwóch części: interaktywnych drzwi oraz multimedialnego shofot._MFA_Israel_02w. Pierwsza część ekspozycji, skonstruowana z 9 ogromnych ekranów, zamkniętych w interaktywnych drzwiach, zachęca do zaskakującej podróży odkrywającej pulsujące życie Izraela i twórczą energię jego mieszkańców. Instalacja przedstawia wartości, które stanowią DNA współczesnego izraelskiego społeczeństwa, a do każdej z nich jest przyporządkowany inny kolor: czerwony – doznania, zielony – przedsięwzięcia, morski – nauka, błękitny – nadzieja, różowy – interakcja, pomarańczowy – zaangażowanie, fioletowy – działanie, granatowy – rodzina, brązowy – dziedzictwo. Odwiedzający będą mieli możliwość zajrzenia do wnętrza firm zajmujących się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, przeżycia ważnych momentów z życia izraelskich rodzin, zagrania w matkot, czyli popularne w Izraelu rakietki plażowe, czy zostania DJ’em na jednej ze słynnych izraelskich imprez. – Multimedialna ekspozycja płynnie przenosi uczestników tej niezwykłej wyprawy z izraelskiego świata pełnego przełomowych technologii zmieniających życie, do opowieści o dziedzictwie kulturowym tego kraju – mówi Anna Azari, Ambasador Izraela w Polsce.

fot._MFA_Israel_05Na koniec zwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w multimedialnym show z udziałem robota wyposażonego w pneumatyczne ramię, który pokaże kraj Bliskiego Wschodu tętniący życiem, nasycony kolorami, twórczy i ekscytujący, pełen innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Podczas 9-minutowego seansu, na ekranie o szerokości 12 metrów, widzom zostanie zaprezentowane wszystko, z czego Izrael jest dumny.

Multimedialna instalacja w ramach europejskiego tournée odwiedzi tylko 4 europejskie stolice: Rzym, Warszawę, Paryż i Moskwę. Polska została więc pod tym względem bardzo wyróżniona. W działania promocyjne wokół wydarzenia osobiście zaangażowała się Anna Azari, Ambasador Izraela w Polsce. Patronat nad ekspozycją objął Urząd m.st. Warszawy.

W Warszawie instalacja zagości w dniach 12-20 marca 2016 r. w Soho Factory, w hali nr 16, przy ul. Mińskiej 25. Instalacja będzie czynna od pn.-czw. w godz. 9:00-16:00 i od pt.-ndz. w godz. 10:00-20:00. WSTĘP WOLNY.

Więcej informacji na stronie: http://www.wystawa.israel.pl

Facebook: https://www.facebook.com/openadoortoisrael

fot._M._Kubica_06  fot._M._Kubica_08  fot._MFA_Israel_01 fot._MFA_Israel_04 fot._MFA_Israel_03  fot._M._Kubica_02 fot._M._Kubica_03 fot._M._Kubica_04 fot._M._Kubica_05fot._M._Kubica_01