Wydarzenie Passion Day, którego celem była aktywizacja młodzieży w życie społeczne i wolontariat, przyciągnęło do ostrowieckiego Kina “Etiuda” masę młodych ludzi! A wszystko za sprawą Patryka Stępnia, młodego ostrowczanina, który powołał Zespół Pomocy Koleżeńskiej i już od 4 lat stara się zmieniać swoje otoczenie na lepsze!

Do Ostrowca Świętokrzyskiego, zjechali się osobistości związane z działalnością społeczną z całej Polski, ale i z zagranicy! Sam Marszałek Województwa Świętokrzyskiego zdecydował się na udział w tej imprezie, po to, by przekazać młodym ludziom wartości, które ceni i które warto pielęgnować. Wszystko oczywiście wokół idei wolontariatu!

 

Jedna z największych imprez poświęconych wolontariatowi w naszym mieście przyciągnęło wielu wspaniałych prelegentów. Wśród nich znaleźli się: Piotr Koziol z Opola, który jest prezesem Fundacji “Kwitnące Talenty”, Barbara Zamożniewicz – Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży, Michał Braun – wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Posłanka na Sejm RP Marzena Okła-Drewnowicz, Beata Oczkowicz czy Bożena Kolasa. Wielkim zaskoczeniem było wystąpienie Marszałka, które do ostatniej chwili organizatorzy trzymali w tajemnicy! Marszałek pokazał swoje zdjęcia z czasów młodości i opowiedział, jak zaczynał swoją pracę na rzecz społeczeństwa. Ze Słowacji przyjechali do nas przedstawiciele LEAF Academy – międzynarodowej szkoły szkolącej przyszłych liderów społecznych.

 

Jak mówi organizator, Patryk Stępień, to nie jest ostatnie tego typu wydarzenie: “Wciąż dostrzegamy problem, którym jest brak zaangażowania w wolontariat i działalność społeczną młodzieży. Dlatego od dłuższego czasu działamy w kierunku zmiany i za cel stawiamy sobie aktywizację ludzi młodych. To wydarzenie jest jednym z wielu, które mają pokazać dobre praktyki wolontariackie młodym ludziom. Jest to pierwsza edycja, ale w planach mamy kolejną!”

 

Oprócz prezentacji poprowadzonych przez prelegentów, dla młodzieży przygotowano także inspirujące warsztaty!