6 grudnia 2018 r. w warszawskim STUDIO ATM przy Wale Miedzeszyńskim 384 odbył się pokaz najnowszej kolekcji Dawida Wolińskiego.
Mecenat nad tym wydarzeniem objęła marka Martini.

Dawid Woliński od zawsze pochlebia sylwetce kobiety. Jego projekty kojarzą się z luksusem, ponadczasową elegancją i najwyższą jakością. W zeszłym roku Projektant świętował 15-lecie swojej pracy.

Dawid Woliński słynie z kolekcji haute couture charakteryzujących się wysoką jakością materiałów, szytych ręcznie projektów, idealnych konstrukcji, które perfekcyjnie dopasowują się do sylwetki. Klasyka nieustannie jest bliska Dawidowi. Lubi się nią bawić i interpretować. Swoje projekty często przełamuje twistem – charakterystycznym podpisem pod dziełem.

W tym sezonie Dawid Woliński stworzył kolejną opowieść o kobiecości. W najnowszej kolekcji projektantowi towarzyszy czerń. To kolor klasyki, esencja kobiecości, będący jednocześnie ogromnym modowym wyzwaniem dla projektanta. Energetyzującym akcentem pokazu jest czerwień, zaprezentowana na projektach specjalnych. Kolor namiętności, szaleństwa i pewności siebie, który daje zapewnienie, że kobieta znajdzie się w samym centrum uwagi.

Podczas wczorajszego pokazu wyraźnie można było dostrzec inspiracje New Lookiem, który zaistniał w światowej modzie w latach 50-tych. Zauważalna w najnowszych projektach klasyka – formy, cięcia i długości, wąskie talie i głębokie dekolty pozwoli każdej kobiecie czuć się największą gwiazdą zarówno na czerwonym dywanie jak i w codziennym wydaniu. Ultrakobiecość to przymiotnik, który doskonale definiuje tę kolekcję. Od sensualności do seksualności, poprzez wszystkie formy pośrednie.

WYZWANIE W CZERNI

Czerń, czerń i jeszcze raz czerń czyli kolor, który większość kobiet kocha szczególnie. Kobiet różnych, bo i tych niezależnych, silnych i pewnych siebie, ale też tych nieśmiałych. Czerń w modzie jest wbrew pozorom bardzo trudna. Szczególnie ta satynowa jest sprawdzianem dla projektanta. Największym wyzwaniem jest pokazanie w niej idealnej konstrukcji, ponieważ bardzo trudno wydobyć w projektach optymalne, piękne i ciekawe formy. Sprawić, by odbicia światła dodawały kreacji dodatkowego

 

wymiaru.

Dlatego tak dużym wyzwaniem było okiełznanie w tej trudnej barwie całej mocy pomysłów i fantazji projektanta. Wymagało to ogromnego kunsztu i precyzji, a najlepszym tego dowodem jest spektakularna suknia wykonana z tysiąca wiecznych róż, sygnowana Dawid Woliński x Rose du Chateau.

INSPIRACJA W CZERWIENI

Zupełnie inaczej jest z czerwienią, której Dawid Woliński użył przy projektach specjalnych. Dlaczego wybrał ten kolor? Czerwień inspiruje, pozwala na szaloną dowolność. Mimo że klasyczna, zawsze zwraca uwagę, niesie ze sobą energię i moc. Nikogo nie pozostawia obojętnym, dlatego jest idealna na wielkie przyjęcia i wyjątkowe imprezy. Jak czerwona pomadka do ust, poprawia nastrój i dodaje energii. Zaprezentowane 3 sukienki inspirowane stylem Martini, dodatkowo podbite cekinami, lśniły i błyszczały przy każdym najdelikatniejszym ruchu modelek. Połyskująca czerwień na kreacjach jest jak gorące emocje, pobudza i inspiruje otoczenie, zachęca do tańca i zabawy. Ciepły kolor tętni życiem z zachowaniem swojego klasycznego, dystyngowanego wyrazu. Zarówno materiał jak i fasony sukienek stanowią kwintesencję włoskiego stylu. Kolekcja Party Dress Dawid Woliński x Martini jest idealną propozycją na przywitanie Nowego Roku w wyjątkowej oprawie. Tego wieczoru była zapowiedzią imprezy – after party pod hasłem NO MARTINI NO PARTY.

Zupełnie inaczej jest z satynową czerwienią, której Dawid użył do projektu Dawid Woliński x Mille Miglia Perlage. Klasa, nonszalancja, pasja i smak. Satyna przynosi na myśl delikatność i szlachetność w jednym. Włoski szyk nawiązuje do rajdu Mille Miglia, który od 1927 roku, co roku odbywa się w Północnych Włoszech. Musująca Cisowianka Perlage towarzyszy zawodnikom tego największego wyścigu świata jako partner i team zawodników.

EFEKTOWNE ŁĄCZENIA

Koronki, siatki, cekiny, satyny – w najnowszej kolekcji znajdziemy wszystko co współczesna kobieta powinna mieć w swojej szafie, niezależnie od okazji i nastroju. Wszystko to, co pozwoli Jej wyrazić i wydobyć swoją kobiecość. Projektant efektownie łączy i zestawia ze sobą faktury różnych materiałów, by nadać sylwetkom jak najbardziej kobiecy charakter i uzyskać ciekawe i przestrzenne formy.

Tegoroczna kolekcja Dawida Wolińskiego to ultrakobieca i ponadczasowa klasyka z charakterystycznym podpisem Projektanta. To esencja elegancji, szyku, seksapilu. To czarno – czerwona opowieść o tym, czym jest kobiecość w narracji Dawida Wolińskiego.

Na pokazie Dawida Wolińskiego pojawiła się jeszcze jedna niezwykła sukienka. Tym razem nie na wybiegu, lecz w pierwszym rzędzie, pośród obecnych na pokazie Gwiazd. Ubrana w nią była ikona stylu i muza Dawida Wolińskiego, aktorka Małgorzata Kożuchowska. Ta jedyna i niepowtarzalna suknia została stworzona z okazji 90-lecia Myszki Miki. Dla Projektanta jest to niezwykle cenna i ważna współpraca, która wymaga trochę innej kreatywności. Oprócz designu liczy się tu odrobina fantazji. Jest to ogólnoświatowa akcja Disneya, w której wzięły udział takie gwiazdy jak: Gigi Hadid, Karen Elson, Bella Hadid, Karl Lagerfeld, Vittoria Caretti, Shanelle Nyasiase, Cara Taylor, Virgil Abloh i wiele innych…

Pokaz uświetniło wiele gwiazd i ludzi show biznesu między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Dygant, Joanna Przetakiewicz, Julia Wieniawa, Antek Królikowski, Katarzyna Warnke, Lara Gessler, Anna Jagodzińska, Joanna Horodyńska, Bogna Sworowska, Gosia Baczyńska, Mariusz Czerkawski, Klaudia Halejcio, Tomek Jacyków, Karolina Szostak, Robert Kupisz. Pokaz reżyserowała Kasia Sokołowska.

Po pokazie Projektant wraz z marką Martini zaprosili gości na imprezę pod hasłem NO MARTINI NO PARTY. Był to czas na zabawę i tańce przy dobrej muzyce. Nie zabrakło okazji do wspólnych zdjęć, kuluarowych rozmów oraz delektowania się klasycznymi koktajlami, z których słynie marka,

w tym Martini Bianco&Tonic, Martini Rosso&Tonic i Martini Asti.

Kulminacyjnym momentem wieczoru było spektakularne otwarcie przez Dawida Wolińskiego, wielkiej, 6- litrowej butelki Martini Asti! Goście wspólnie wznieśli bąbelkowy toast celebrując spotkanie i udany pokaz projektanta. Prawdziwie imprezowa atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym!

Kreacje z kolekcji Dawida Wolińskiego będzie można zamówić w pracowni projektanta przy Alei Niepodległości 214 / 2 w Warszawie. To właśnie tam znajduje się nowe ATELIER i miejsce spotkań z Klientkami.