Wydarzenie Passion Day jest odpowiedzią na rosnący brak zainteresowania działalnością społeczną wśród młodzieży. Sądzą oni, że wolontariat zabierze im wiele czasu, który mogą wykorzystać w inny sposób, a co najważniejsze, twierdzą, że sprawy dotyczące ich podwórka powinien rozwiązać ktoś inny, z większymi kompetencjami. A jest tak, jak mówił prof. Rybiński: „Nikt za nas niczego nie zrobi, jeżeli nie zrobimy tego sami.” Dane Europejskiego Sondażu Wartości i Eurobarometru wskazują, iż w ostatnich latach w krajach europejskich, w tym także w Polsce, w wyniku zmian społeczno–gospodarczych (m.in. kryzysu gospodarczego) nastąpił wzrost postaw materialistycznych i egocentryzmu. Wydarzenia społeczno-gospodarcze osłabiły solidarność społeczną.

W związku z powyższym organizatorzy postanowiliśmy nagrodzić tych, którzy biorą sprawy w swoje ręce i nie czekają, aż zrobią to inni. Najaktywniejszych uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wolontariuszy i działaczy społecznych. Nagrodą dla nich będzie wyjazd studyjny do Warszawy połączony ze zwiedzaniem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz spotkanie z eurodeputowaną Różą Thun. Sponsorem nagrody jest europoseł Róża Gräfin von Thun und Hohenstein.

Wydarzenie i rozdanie nagród odbędzie się 20 stycznia, podczas Passion Day w Kinie „Etiuda”. Spotkanie i warsztaty przyciągnęły już 300 uczestników i doświadczonych prelegentów! W ostatnim czasie dołączył do grona mówców Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, który działa na rzecz aktywności młodzieżowej, m.in. powołując Świętokrzyskiego Rzecznika Młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest Patryk Stępień, przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Martyny Cichocińskiej.

Patryk Stępień – organizator Passion Day

„To „święto wolontariatu” ma na celu zachęcenie młodzieży do działalności społecznej i wolontariatu. Jak w młodym wieku zarządzać zespołem i realizować projekty? Jak uwolnić swoje talenty, wywierać wpływ na decydentów, gdzie się angażować i jak robić to skutecznie? O tym, że nikt za nas niczego nie zrobi i o tym, że warto działać mowa będzie podczas naszego wydarzenia Passion Day. Młodzież pierwsza do wolontariatu? Tego chcemy! 20 stycznia o godz. 8.00 w Kinie „Etiuda” sięgnąć będzie można po ogromną dawkę inspiracji przekazaną przez doświadczonych prelegentów”mówi Patryk Stępień, organizator wydarzenia.