Bardzo ważnym elementem kształtowania osobowości dziecka jest przedstawianie mu nowych obszarów zainteresowań. Szczególnie cenny jest wpływ sztuk plastycznych, muzyki czy tańca, które rozwijają wyobraźnię, myślenie abstrakcyjne, wrażliwość i poczucie estetyki u dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat mogły obcować ze sztuką. W ten sposób wzmacniamy także ich kreatywność, zdolności artystyczne i komunikacyjno-poznawcze.

Plastyka jest formą wyrażania pragnień, nadziei, zwątpień, radości i smutków oraz najbardziej fantastycznych marzeń – pod tym hasłem Stanisława Popka przebiegało spotkanie w Galerii Bagno 2, gdzie młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie zgłębiała tajniki dzieł sztuki. Pomysłodawcą oraz animatorem wydarzenia był Norbert Pyffel – właściciel galerii.

– Kreatywny rozwój dziecka jest mi bliski. Sam wychowywałem się w takim środowisku i wiem, że to właśnie ono ukształtowało moją osobowość. Pomysł wydarzenia zrodził się na kanwie moich prywatnych doświadczeń, które postanowiłem wcielić w życie. Takie spotkania otwierają dzieci na sztukę, to dla nich zupełna nowość– twierdzi Norbert Pyffel, właściciel Galerii Sztuki Bagno 2.

Podczas piątkowego spotkania w Galerii Bagno 2 młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie miała okazję zapoznać się z obrazami takich artystów jak Franciszek Starowieyski, Maciej Wieczerzak, Andrzej Wajda czy Stanisław Młodożeniec.

Dziecko odbiera sztukę nieco inaczej – złożoność interpretacji dzieł sztuki przez kilkuletnie dziecko bywa trudna do zrozumienia nawet dla osoby dorosłej. Pytając naszych gości o to, co widzą patrząc na obrazy Franciszka Starowieyskiego otrzymałem wiele ciekawych, ale również i kontrowersyjnych odpowiedzi. W pamięci zapadła mi ośmiornica śmierci, którą rzeczywiście po chwili zastanowienia zacząłem zauważać. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywały się cyklicznie – śmieje się Norbert Pyffel.Galeria_Bagno2_2