Sesja zdjęciowa „IN POSNANIA” autorstwa Szymona Brodziaka została nagrodzona brązowym medalem na międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris 2016. Sesja z udziałemabsolwentek Poznańskiej Szkoły Baletowej miała miejsce na terenie budowy centrum Posnania, nowej inwestycji firmy Apsys. Wyróżnione prace zostaną wystawione w galerii EspaceBeaurepaire w Paryżu, 12 lipca 2016 oraz opublikowane w Rocznym Albumie Px3.

Px3 to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych w Europie, którego jury składa się z międzynarodowych autorytetów w branży fotograficznej z Paryża, Londynu i Nowego Jorku. W jubileuszowej 10. edycji konkursu, jury Px3 wyłoniło zwycięzców spośród tysięcy zgłoszeń z ponad 85 krajów.

Autorem wyróżnionych zdjęć „IN POSNANIA” jest Szymon Brodziak – światowej sławy fotograf pochodzący z Poznania, specjalizujący się w niekonwencjonalnych czarno-białych artystycznych sesjach fotograficznych. – Naszawspółpraca z Szymonem Brodziakiem to kolejne działanie, które pokazuje, że Posnania będzie miejscem stawiającym na lifestyle i design, umożliwiającym bezpośredni kontakt artystów i widzów w przestrzeni publicznej – mówi Lidia Deja z Apsys Polska.

Podczas tegorocznej edycji konkursu, Szymon Brodziak został uhonorowany tytułem Najlepszego Fotografa Reklamowego Roku. Zwycięska sesja to projekt dla marki Bizuu pt. „Wolna jak ptak, kobieca jak Bizuu”, która otrzymała Złoty Medal w kategorii Moda oraz Srebrny Medal w kategorii Prasa. Ponadto Brodziak zdobył też Brązowy Medal za Kalendarz Rossmann. Pulę nagród polskiego fotografa w tym prestiżowym konkursie uzupełnia aż 7 wyróżnień w kategorii Sztuka, Portret, Moda oraz Uroda m.in. za edytorial Rolls RoyceWraith oraz kalendarz z Leonorą Jiménez.

Nietypowy mariaż

Sceneria cyklu„IN POSNANIA” ma charakter unikalny – sesja została zorganizowana przez inwestora, firmę Apsys, na tereniePosnanii, która zmienia się każdego dnia. W jedyny dla siebie sposób autor zdjęć zderzył delikatność i wysublimowane piękno z ascetycznym charakterem trwającej jeszcze budowy: surowe ściany, rusztowania, niewykończone przestrzenie. Na potrzeby sesji wybrano dziesięć planów zdjęciowych, wewnątrz i na zewnątrz budynku, które budują nastrój zdjęć. – Zawsze chciałem zrealizować sesję zdjęciową z baletnicami, która pokazałaby połączenie subtelności z wielkim rozmachem. Okazją do tego była Posnania – ogromna przestrzeń, a zarazem miejsce, które chce być blisko ludzi i dla ludzi  – mówi Szymon Brodziak, autor zdjęć. – Do projektu zaprosiłem tancerki z Poznańskiej Szkoły Baletowej, na co dzień związane z naszym miastem, które pozowały na tle monumentalnej scenerii wielkiej budowy – dodaje.

Firma Apsys udostępni szerokiej publiczności całość materiału zdjęciowego prezentując go w formie wystawy organizowanej już jesienią br. w przestrzeni publicznej, na promenadzie łączącej centrum Posnania z Rondem Rataje.

Link do nagrodzonych zdjęć:

www.px3.fr/winners/zoom2.php?eid=1-66985-16