Możliwość wykonania graffiti w najwyższym budynku w Polsce przyciągnęła wielu artystów, którzy chcieli sztukę ulicy zaprezentować, w centrum nowoczesnego Wrocławia. Na konkurs „Sky Graffiti” ogłoszony w maju tego roku i zorganizowany przez Galeria Sztuki DNA we współpracy z Galeria Handlowa Sky Tower napłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń i projektów z całej Polski.

Przedmiotem konkursu było stworzenie projektów graffiti dla dwóch dużych przestrzeni: „Wejścia Nocnego do Galerii Rozrywki” do Sky Tower o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych oraz ścianki na I piętrze Galerii Handlowej przy sklepie marki House o powierzchni 35 m².

Decyzją jury konkurs „Sky Graffiti” wygrały projekty grupy MonkeyZ z Brzegu, którą tworzą Sebastian Skarżyński oraz Michał Tubielewicz. To właśnie MonkeyZ najtrafniej oddali w swoim projekcie mnogość i różnorodność propozycji spędzania wolnego czasu, zarazem nadając swojemu dziełu charakter kojarzący się z dynamizmem rozrywki i eksplozją zabawy, zaraz po nastaniu zmroku. Sebastian i Michał choć są bardzo młodzi to graffiti zajmują się od kilku lat i jest to ich sposób na życie, który jednocześnie stał się podwaliną do projektowania graficznego oraz filmowej animacji. Zwycięstwo w konkursie „Sky Graffiti” jest kolejnym etapem na ich drodze artystycznej, trudnej i nie zawsze akceptowanej sztuki ulicznej, z którą spotykamy się na co dzień na ścianach miast i w mediach.
20130723__7_skygraffiti

Efekty pierwszego etapu pracy MonkeyZ można już oglądać na pierwszym piętrze Galerii Handlowej Sky Tower. W weekend 19 – 21 lipca Artyści realizowali ogromne graffiti wejścia nocnego o powierzchni ponad 200 m², można wówczas było podziwiać MonkeyZ w akcji. Zakończenie prac i wręczenie nagrody głównej w konkursie 3000,- zł nastąpi w środę 24 lipca o godzinie 10:00 w GH Sky Tower. Dzieła graffiti w Galerii Handlowej Sky Tower powstają przy użyciu farb marki Montana Black partner konkursu „Sky Graffiti”.