Z okazji Féte De La Musique, corocznego muzycznego święta obchodzonego 21 czerwca na całym świecie, marka Sofitel przygotowała dla miłośników muzyki ciekawą propozycję. W trzech hotelach – Sofitel Grand Sopot, Sofitel Warsaw Victoria oraz Sofitel Wrocław Old Town będzie można celebrować ten dzień uczestnicząc w muzycznej uczcie z koncertami na żywo.

 Sofitel Grand Sopot_1

Hotele Sofitel od lat wspierają ideę Féte De La Musique, która powstała ponad 30 lat temu w Paryżu. Jest to międzynarodowe święto, którego celem jest promocja sztuki poprzez wspólne słuchanie muzyki i koncertowanie. Sofitel, dla którego działalność w sferze kultury jest częścią  filozofii marki, aktywnie wspiera ten ważny dla melomanów dzień.

 

W tym roku dzień obchodów Féte De La Musique obchodzone będzie w trzech hotelach marki Sofitel. Każdy z nich na ten jeden dzień przemieni się w muzyczne królestwo prezentując różne rodzaje muzyki. Na gości czekać będą subtelne dźwięki harfy, swingujący jazz, a nawet gorące kubańskie rytmy rodem z Hawany.

 

Klasyka w stolicy

W warszawskim hotelu Sofitel Warsaw Victoria muzyczna feta rozpocznie się od samego rana. Już od godziny 7:30, podczas śniadania gościom będą towarzyszyły dźwięki jednego z najstarszych instrumentów muzycznych, czyli harfy. W godzinach popołudniowych będzie zaś można odprężyć się słuchając występu pianisty, który zagra w hotelowym lobby o godzinie 15:30. Na zakończenie, tuż po piłkarskich rozgrywkach Mistrzostw Europy, do godziny 01:00 czas umilać będzie muzyka grana przez DJ-a w hotelowym barze.

 

Jazz we Wrocławiu

W hotelu Sofitel Wrocław Old Town podczas odchodów Féte De La Musique goście będą mogli uczestniczyć w trzygodzinnej jazzowej uczcie. W czasy ery swingu przeniesie ich zespół Freewolni, wykonując autorskie aranżacje największych przebojów tamtego czasu.

 

Sopot jak Hawana

We wtorek swoje oblicze zmieni również hotel Sofitel Grand Sopot, który na jeden dzień stanie się prawdziwym centrum kultury gorącej Hawany. Wieczorem w  hotelowym ogrodzie muzykę w kubańskich rytmach zapewni DJ. A to nie koniec atrakcji, na gości czekać będzie także wyjątkowy pokaz mody, prezentacja samochodów marki BMW, wystawa malarstwa oraz zatytułowana „Flower Power” ekspozycja zdjęć autorstwa Michała Starosta – jednego z czołowych i najbardziej wszechstronnych polskich projektantów, który na co dzień związany jest Trójmiastem. Czym jednak byłaby Kuba bez prawdziwego cygara – o to również zadbali organizatorzy, przygotowując Strefę Cygara.

Féte De La Musique to muzyczne święto, które powstało w 1981 roku z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia, Marcela Landowskiego. Początkowo celebrowane było tylko we Francji, ale stopniowo zaczęło wychodzić poza jej granicę. Dziś jest znaczącym europejskim wydarzeniem artystycznym, które każdego roku przyciąga liczne instytucje muzyczne oraz podmioty działające na rzecz rozwoju kultury. Hotele Sofitel, które są ambasadorami kultury, od lat aktywnie biorą udział w obchodach francuskiego święta.