Rozpoczęły się zdjęcia do polskiej produkcji kina bollywoodzkiego w pakistańskim wydaniu! Po raz pierwszy w historii tego gatunku większość fabuły filmu toczyć się będzie za granicą, a dokładniej w Polsce. Obraz powstanie w koprodukcji Lightingale Pictures w Pakistanie, Studia AGART i Benetone Films. Premiera filmu w naszym kraju planowana jest na styczeń 2018 roku.

Film Teefa in Trouble (pol. Teefa w tarapatach) utrzymany zostanie w konwencji komedii gangsterskiej. Będzie on opowiadać historię Anyi, mieszkającej w Polsce młodej dziewczyny, która przygotowuje się do ślubu zaaranżowanego przez jej ojca. Wychowana w Europie przyszła panna młoda nie ma ochoty przystawać na obowiązujące w rodzimym kraju obyczaje, w konsekwencji ucieka sprzed ołtarza. Rozwścieczony ojciec Anyi zatrudnia Teefę, który przyjeżdża z Lahore (Pakistan), aby ją odnaleźć. Nie spodziewa się jednak, że kobieta chętnie pozwoli się porwać w podróż swojego życia.

Cieszymy się, że do naszego przedsięwzięcia udało się zaangażować znanych aktorów kina bollywoodzkiego. W rolę Anyi wcieli się Maya Ali, natomiast odtwórcą roli tytułowego bohatera będzie znany bollywoodzki aktor Ali Zafar, dla którego ten film stanowi debiut w rodzimym Pakistanie. Natomiast, legenda kina pakistańskiego Javed Sheikh odegra postać srogiego ojca Anyi. W pozostałych rolach wystąpią znani polscy aktorzy – mówi Dawid Szurmiej, polski producent filmu Teefa in Trouble.

Do produkcji filmu zaangażowane są również znane postacie polskiego show-biznesu, w tym Michał Piróg. Odpowiadać on będzie za kwestie choreografii w filmie, a za sceny kaskaderskie dwukrotnie nominowany do nagrody Taurusa, odpowiednika kaskaderskich Oscarów, Zbigniew Modej. Polskim producentem przedsięwzięcia jest Dawid Szurmiej ze Studia AGART.

Początek zdjęć do filmu, które potrwają około 30 dni, planowany jest na 21 czerwca br. i realizowane będą one głównie w Warszawie, m.in.: na terenie Starego Miasta, w Teatrze Wielkim, a także w dawnej fabryce FSO na Żeraniu. Przez kilka dni ekipa filmowa będzie kręcić w wielu malowniczych miejscach w Polsce.

Warszawa w naszym filmie ma swoją własną rolę do odegrania, gdyż znacząca większość filmu zostanie nakręcona właśnie w Polsce. Jest to świetna okazja do zaprezentowania miasta szerszej publiczności z Indii czy Pakistanu, którzy obejrzą film. Mamy również nadzieję, że polscy widzowie ujrzą dzięki naszej produkcji swoją stolicę w nieco innej perspektywie, z nutką orientu. Szczególnie chcieliśmy podziękować Teatrowi Wielkiemu za udostępnienie gmachu budynku na potrzeby produkcji naszego filmu – dodaje Dawid Szurmiej.

Dystrybucja kinowa filmu planowana jest na 15 grudnia br. W Polsce premiera obrazu odbędzie się na początku przyszłego roku.