sztuczne choinki śnieżone
Sztuczne choinki śnieżone to hit tegorocznych Świąt!

Niemalże w każdym polskim domu w grudniu pojawiają się wystrojone naturalne lub sztuczne choinki. Śnieżone krajobrazy napawają ludzi chęcią celebrowania Bożego Narodzenia i kultywowania związanych z tym czasem obrządków. W tradycyjnym polskim domu, na wigilii pojawia się karp. Mało kto zdaje sobie dziś sprawę z tego, że ta uznawana za obowiązkową potrawa stała się taką raptem sześćdziesiąt lat temu. Spopularyzowała się w czasach Polskiej Republiki Ludowej, kiedy to w powojennej konsekwencji brakowało jedzenia. Wcześniej karpia jadano niezwykle rzadko.

Podobnie i nie całkiem naturalnie ma się sprawa ze świątecznym drzewkiem, którego pochodzenie jest nieco sztuczne. Choinki śnieżone w lesie, parku czy przy domu wyglądają zimą wprost bajecznie. Współcześnie trudno sobie wyobrazić grudniowe dekorowanie mieszkania bez umieszczenia w nim tego symbolu. Strojenie drzewka łączy rodzinę, dostarcza wielu wspomnień i pobudza do estetycznych konwersacji. Zwyczaj ten w Polsce sięga jednak zaledwie lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku.

Bez czego choinka nie może się obyć?

Współczesne sztuczne choinki śnieżone wyglądają niemal identycznie jak naturalne, a czasem nawet lepiej. W każdym polskim domu funkcjonują bombki, łańcuchy lub świderki które są spuścizną z własnego dzieciństwa. Tradycyjne ubieranie choinki powinno przede wszystkim bawić. Dostarczać ciepłych chwil w grudniowej aurze. Kiedy posiadamy sztuczne choinki śnieżone, możemy je przystroić na długo przed świętami. Wówczas ozdoby zrobione przez dzieci, podczas zajęć manualno- plastycznych mogą śmiało zawisnąć na honorowym miejscu. Nie oznacza to wcale, że będą przykuwały wzrok wrażliwych na piękno świątecznych gości. Śnieżone kożuszki układane z waty na gałązkach sztucznych choinek pozwalają na zatuszowanie tego i owego.  O ile coraz bardziej sporadycznie doświadczamy takich widoków, to zapewne kojarzą się one z najwcześniejszymi wspomnieniami ze świąt. Możemy nie pamiętać co wówczas dostaliśmy na gwiazdkę, ale na pewno sztuczne choinki śnieżone powodują miłe wspomnienia rodzinnych chwil.

Zimowa aura w domu

Imitacja śniegu przy domowym ognisku niektórym wydaje się przereklamowana. Ma ona również wielu zwolenników. Należy pamiętać, że współcześnie już nie tylko za pomocą mało atrakcyjnej waty możemy osiągnąć efekt, dzięki któremu sztuczne choinki będą wyglądały jak śnieżone. Na rynku co rusz pojawiają się nowe produkty imitujące takie wrażenie. Gotowe są nawet całe sztuczne choinki śnieżone.