Już od 2 października na placu Europejskim rusza dwutygodniowy cykl wieczorów filmowych z Clintem Eastwoodem. W bieżącym tygodniu, od poniedziałku do środy oraz w piątek, pod wielkim namiotem będzie można obejrzeć filmy z udziałem lub w reżyserii znanego aktora.

 

Filmowe wieczory wracają na plac Europejski! Od poniedziałku 2 października Ghelamco zaprasza na cykl „Clint Eastwood na placu Europejskim”. Przez kolejne dwa tygodnie, od poniedziałku do czwartku od godziny 18.00, pod specjalnie przygotowanym namiotem odbędą się pokazy filmów, w których grał lub reżyserował ten znakomity artysta. Dodatkowo, od godziny 17.00 do 19.00  na widzów będzie czekać piwo Książęce w specjalnej cenie – 4 złote.

Jesienny cykl rozpocznie „Rzeka Tajemnic” – film z 2003 roku w reżyserii Clinta Eastwooda, w rolach głównych występują nagradzani Oscarem Sean Penn i Tom Robbins. Historia opowiada o trzech przyjaciołach, których łączy tajemniczy dramat z dzieciństwa. Ich drogi w dorosłym życiu rozchodzą się na wiele lat a ponownemu spotkaniu znów towarzyszą dramatyczne okoliczności – córka jednego z bohaterów zostaje zamordowana. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że prowadzącym śledztwo policjantem jest drugi z przyjaciół, trzeci zaś – głównym podejrzanym Niezwykle wciągający kryminał już 2 września na placu Europejskim!

 

We wtorek zapraszamy na komedię „Kosmiczni kowboje”, w której obok samego Clinta Eastwooda wystąpił Tommy Lee Jones i Donald Sutherland. To historia emerytowanych pilotów NASA, którzy nieoczekiwanie dla nich samych muszą odbyć lot w kosmos i naprawić uszkodzoną satelitę. Dużo dobrego humoru, dowcipnych dialogów i dobrych efektów specjalnych.

 

Środowa propozycja to obsypany Oscarami „Za wszelką cenę”, w którym Clint Eastwood występuję w roli reżysera i pierwszoplanowego aktora a towarzyszą mu Hilary Swank oraz Morgan Freeman. To niezwykła historia dziewczyny z małego amerykańskiego miasteczka, uprawiającej boks. Jej marzeniem jest trenowanie u jednego z najlepszych, lecz bardzo konserwatywnych trenerów. On jednak nie zamierza trenować kobiet. To film o marzeniach, wytrwałości, niesprawiedliwości i walce, nie tylko na ringu.

 

W piątek na placu Europejskim będzie można obejrzeć „Gran Torino”, ponownie z Clintem Eastwoodem reżyserem i w roli głównej. Bohaterem filmu jest weteran wojny we Wietnamie, Walt Kowalski, który 50 lat przepracował w koncernie motoryzacyjnym Forda. Po śmierci żony zostaje sam, z nikim nie utrzymuje kontaktów, żyje we własnym poukładanym świecie. Jego spokój zostaje zburzony przez nowych sąsiadów z Azji, których syn spróbuje ukraść mu ulubiony samochód Gran Torino. To ciepła, momentami zabawna opowieść o tolerancji, otwartości na innych i o tym, że nigdy nie jest za późno, aby się zmienić.

 

 

Na wydarzenie zaprasza organizator, firma Ghelamco Poland, wraz z partnerami: restauracją The Place i marką Książęce.

 

 

 

„Clint Eastwood  na placu Europejskim”
Seanse od poniedziałku do środy oraz w piątek o godz. 18.00

W kolejnym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00

Aktualne informacje: www.facebook.com/events/184595548752683

Wstęp wolny