Z koncertu dla kilkuset osób przerodził się w mini festiwal wartościowej muzyki z dobrym przesłaniem. Koncert na Tekach – impreza organizowana przez studentów z wrocławskiego duszpasterstwa akademickiego „Redemptor”, rośnie w siłę i zyskuje coraz większą popularność wśród studentów.

44195_526151520731923_1877833031_n

 

Maksimum serca, minimum kosztów

Nad przygotowaniem KnT przez cały rok pracuje sztab organizatorów, którzy Koncertowi poświęcają nie tylko czas, ale przede wszystkim serce. Jedyną zapłatą za działania jest satysfakcja z osiągniętego celu. – Startowaliśmy od zera, nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Na pierwszy koncert w 2010 r. przyszło ok. 300 osób, na ostatni – ponad 3000 – mówi koordynator

ka projektu, Monika Kubrycz. Pomysłodawcą imprezy jest charyzmatyczny redemptorysta o. Mariusz Simonicz, którego spacer po terenie akademików Politechniki Wrocławskiej („Teków”), zainspirował do  zorganizowania koncertu. Od 4 lat w pierwszy lub drugi czwartek października studenci rozpoczynają nowy rok akademicki w klimacie ostrego rocka i pozytywnych brzmień reagge.  – Zapraszane przez nas zespoły nie tylko grają świetną muzykę, ale przez swoje teksty przekazują dobre wartości – wyjaśnia o. M. Simonicz. Na Tekach do tej pory zagrali już Luxtorpeda, Armia, Maleo Reggae Rockers, Bethel. W tym roku publiczność rozgrzeją także ATOM i Indios Bravos.

Zostań organizatorem

– W dzień Koncertu na Tekach można spotkać ok. 100 wolontariuszy, odpowiedzialnych za technikę sceniczną, promujących duszpasterstwo, dbających o przyjeżdżające do Wrocławia zespoły czy o bezpieczeństwo publiczności – mówi M. Kubrycz. Zorganizowanie KnT jest możliwe dzięki finansowemu wsparciu ze strony miasta oraz Politechniki Wrocławskiej. – Staramy się pozyskiwać sponsorów, którzy pokryliby część kosztów, jakie niesie ze sobą koncert – tłumaczy rzecznik imprezy Magdalena Pawelec. – W tym roku postanowiliśmy uruchomić projekt „Postaw scenę na Tekach” na platformie wspieram.to, aby zaangażować w jego przygotowanie naszych fanów i jednocześnie jeszcze bardziej wypromować Koncert – dodaje M. Pawelec.

246529_526150940731981_669129948_n

Aby „zbudować” scenę dla zespołów, organizatorzy muszą uzbierać 5600zł. Cel chcą osiągnąć przez crowdfunding – wystarczy, aby każdy, kto usłyszy o koncercie wpłacił 5zł na projekt i zachęcił do tego znajomych. – Każdą wpłatę nagradzamy, chcemy, by osoby, które nas wesprą, wiedziały, że doceniamy ich pomoc i że nawet najmniejsza kwota ma znaczenie! – mówi M. Pawelec.

To nie jedyna akcja angażująca publiczność w przygotowania – przy jednej z edycji KnT w głosowaniu na Facebooku mieli możliwość wyboru jednego z zespołów występujących podczas imprezy. Otwartość organizatorów i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom odbiorców koncertu sprawia, że z roku z na rok wzrasta nie tylko liczba jego fanów, ale podnosi się także poziom samej imprezy. Właśnie takich imprez powinno być coraz więcej.