Multiroom oferowany jest przez coraz większą ilość operatorów TV. Jest to rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić szczególnie w przypadku, w którym pojawiają się problemy w zakresie uzgodnienia, kto w danej chwili będzie oglądał telewizję.

Multiroom – uspokojenie emocji domowników

Multiroom pozwala na uspokojenie emocji związanych z wyborem kanału telewizyjnego, który w danej chwili będzie śledzony przez domowników. Bardzo często psują one bowiem nastrój panujący w domu i powodują sytuację, w której zamiast relaksu, czas spędzany jest na kłótniach o pilota. Nie prowadzi to nigdy do niczego dobrego. Głównym założeniem telewizji kablowej jest zapewnienie rozrywki na najwyższym poziomie, tymczasem tego typu problemy sprawiają, że korzystanie z niej przestaje mieć sens.

Uruchomienie multiroomu – czy sprawia trudności?

Uruchomienie usługi multiroomu nie powinno sprawić większych kłopotów osobom, które są obeznane w obsłudze urządzeń elektronicznych. Instrukcja obsługi w tym zakresie jest zwykle bardzo intuicyjna i wystarczy krok po kroku dokonać podłączenia odpowiednich dekoderów, za pomocą dostarczonego przez usługodawcę telewizji okablowania, by móc cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie jakości, przy wykorzystaniu kilku odbiorników. Jeśli chce się jednak zyskać pewność, że usługa multiroomu będzie działała poprawnie, można skorzystać z asysty technicznej. Dzięki profesjonalnej pomocy przeszkolonych specjalistów skonfiguruje się sprzęt tak, by nie było problemów z płynnością oglądania telewizji i jakością obrazu.

Jak działa multiroom?

Uruchomienie multiroomu wymaga skorzystania z kilku dodatkowych dekoderów dostarczanych przez operatora. Po ich skonfigurowaniu każdy z nich staje się niezależnym źródłem telewizji kablowej. Wystarczy podłączyć odpowiedni kabel do dekodera głównego lub routera, by było możliwe oglądanie ulubionych kanałów telewizyjnych, także w jakości High Definition, co zwielokrotnia poziom wrażeń ze śledzenia obrazów na odbiorniku.

Multiroom a nagrywanie

Jeśli chodzi o dekodery podłączone do dodatkowych odbiorników w ramach usługi multiroomu, mogą one także nagrywać wskazane uprzednio programy telewizyjne. Dzięki temu po powrocie do domu można odtworzyć to, czego nie zdążyło się obejrzeć, ze względu na swoje codzienne obowiązki. Nie trzeba w tym celu zakłócać oglądania telewizji innym domownikom, którzy śledzą aktualnie np. swój ulubiony serial, film, wiadomości, mecz piłki nożnej, program popularnonaukowy lub transmisję z koncertu gwiazdy muzyki.

Czy za multiroom trzeba coś płacić?

Multiroom to usługa, która jest dostępna za niewielką, miesięczną opłatą, doliczaną do faktury VAT. Nie obciąża ona w znaczący sposób domowego budżetu. Warto w związku z tym sprawdzić ofertę popularnych operatorów, takich jak np. INEA. Korzyści, jakie uzyska się w związku z multiroomem są tak duże, że przewyższają w znaczący sposób nakłady, jakie trzeba w tym zakresie ponosić dodatkowo co miesiąc.

Artykuł zewnętrzny