Nietrafione stylizacje zdarzają się dość często. Nie wiadomo dlaczego, ale nierzadko dziwne pomysły zyskują ogromną popularność. Zapewne spowodowane jest to chęcią wyróżnienia się. Niestety nie wszyscy zauważają, że panująca moda niekiedy jest po prostu głupia. Co fajnego może być w noszeniu, powiedzmy, skarpety na ręce? Nierzadko jednak tej właśnie klasy są to pomysły. Poniżej przedstawionych zostało kilka naprawdę odjechanych i niecodziennych trendów, które zyskały sławę pomimo tego, że są po prostu dziwne.

  1. Majtki wystające ze spodni

Przez długi czas była moda na noszenie spodni, które miały krocze po kolana i opuszczone były tak nisko, że mężczyznom wystawała z nich bielizna. Fachowo trend ten nazywa się sagging a pomysł, a ma celu wzorowanie się na więźniach, którzy nie mogą nosić pasków do spodni. Kluczowym elementem tego ubioru było to, że mężczyzna miał bardzo nisko założone spodnie, zwieszone nawet w połowie pośladków, a slipy widoczne były niemal w całości. Czy ten popularny sposób noszenia się faktycznie powinien zyskać aż taką sławę?

  1. Przezroczyste torebki

Choć według wielu wygląda to efektywnie to jednak jest to rozwiązanie mało praktyczne. Torebka, przez którą dokładnie widać całą jej zawartość to może być równie dobrze reklamówka. Ponad to, jeśli nosisz w niej zbyt wiele rzeczy wygląda po prostu nieestetycznie. Ułatwia też zadanie złodziejowi, który dokładnie widzi jaki masz telefon, gdzie położony jest portfel itd. Ludzie są różni i mogą to wykorzystać. Nie do końca zrozumiana przez wielu idea chwalenia się tym co mamy w torbie przez równie dużą liczbę kobiet jest uwielbiana. Czy słusznie?

  1. Dziurawe spodnie

Ten niezwykły trend jest aktualnie bardzo doceniany przez wielu młodych ludzi. Nie wygląda to aż tak źle o ile jest zrobione z umiarem! Spodnie, na których widnieją lekkie przetarcia mają swój urok. Gorzej, jeśli dziewczyna przy niskiej temperaturze, udaje się podbijać miasto w spodniach, które wyglądają jakby wpadły w ręce dziecka z nożyczkami! Modne? Tak. Praktyczne? Nie do końca. Czy faktycznie ładne – na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

  1. Przesadzone dekolty

Lekki dekolt jest mile widziany. Głęboki, który podkreśla piersi w odpowiedni sposób również spełnia swoje zadanie wizualne. Nawet inne, głębsze i wymyślne wzory dekoltów potrafią zrobić piorunująco dobre wrażenie. Jest tylko jedno „ale”. Najlepiej wyglądają one u kobiet. Oczywiście, mężczyzna również może mieć trochę głębszy dekolt i nie jest to w żadnym wypadku dziwne, dopóki nie jest on przesadzony. Oferta rynkowa natomiast jest aktualnie nasycona t-shirtami męskimi, które mają często większy dekolt niż te damskie. Sami przyznacie, że facet z dekoltem po pępek nie wygląda najlepiej.

  1. Długie szponiaste paznokcie

Najdziwniejszą modą są jednak przesadnie długie tipsy, których fanek przybywa coraz więcej. Już coraz częściej można spotkać na ulicy kobietę z nieprawdopodobnie długimi, sztucznymi paznokciami o krzykliwych kolorach. Najśmieszniej wyglądają, kiedy każdy z nich jest inny oraz oblepione są różnej maści odstającymi ozdobami. Oczywiście każdy robi to co lubi, jednak paznokcie takie, choć przyciągają uwagę to jednak nie wyglądają estetycznie ani kobieco.

Trendów w modzie jest wiele (tutaj znajdziesz więcej). Jedne udane, inne mniej. Trzeba pamiętać, aby nie podążać ślepo za popularnymi kreacjami tylko analizować i weryfikować co może wyglądać naprawdę dobrze a co jest odrobinę przesadzone. Wtedy dziwne kreacje na pewno nas ominą i nie narazimy się na pełne zdumienia spojrzenia innych ludzi.