naszyjniki damskieNaszyjniki zawsze były, są i będą kojarzone z elegancją, wysoką klasą i dodatkiem pasującym każdej kobiecie. Idealnie prezentują się na długiej zgrabnej szyi. Są różnego rodzaju, z różnych materiału, o wielu możliwych długościach. Można kupować naszyjniki z kamieni szlachetnych lub te wytworzone z plastiku. Możliwości jest wiele, to zależy od tego, do czego będzie noszona tego typu biżuteria oraz jaka osoba chce ją posiadać, na przykład młoda uczennica liceum albo szanowana pani prawnik. Są to idealne i nadal bardzo pożądane prezenty na każdą okazję. Razem z nimi można skomponować przepiękne kolczyki i bransoletę, tworząc niezwykle elegancki i pełen klasy wygląd.

Obecnie modne naszyjniki damskie to ballet, crew, czyli tak zwany kołnierzyk, button down (zakłada się pod kołnierzyk koszuli), scoop, strapless, boat, cowl, turtle oraz v neck. Nazwy zapewne nie obrazują nam, jak one wyglądają, ale są to rodzaje naszyjników damskich bardzo podstawowe i przynamniej połowę z nich każda kobieta widziała, jak nie wszystkie.

Naszyjniki damskie dzieli się także ze względu na ich długość. Kolia lub inaczej obroża to naszyjnik najkrótszy ze wszystkich, przylegający ściśle do szyi, wyeksponuje twarz oraz podkreśli zgrabną szyję. Nie sprawdza się u osób z nadwagą. Choker to najbardziej klasyczna długość luźno oplatająca podstawę szyi. Princess wszechstronna i popularna długość, szczególnie ładnie wygląda w rozcięciu bluzki koszulowej lub kaszmirowego sweterka. Matinée lekko opiera się na dekolcie i przykuwa do niego uwagę. Opéra to zazwyczaj naszyjnik damski ubierany na ważne okazje, opada za linię dekoltu, ale podwójnie opleciony wokół szyi może służyć za typ Princess. Sznur albo lariat to najdłuższy ze wszystkich możliwych wariantów (powyżej 120 cm), noszony pojedynczo lub kilkakrotnie zamotany wokół szyi. Taka długość była ulubioną Mademoiselle Chanel, wysmukla ona talię oraz górne partie ciała.

Naszyjniki damskie można nosić na co dzień lub na specjalne okazje. Częściej jednak są używane ze względu na ten drugi aspekt. Dodają kobiecości i podkreślają ubiór, a także niejednokrotnie biust. Powoduję, że kobieta wygląda bardziej elegancko i sprawia, że wzrasta nam klasa dzięki niemu. Mówi się, że im wcześniejsza pora, tym naszyjnik powinien być krótszy. Tak więc inny ubiera się na imprezę firmową, a inny na kolację z ukochanym.