O nakryciu głowy myślimy zazwyczaj wówczas, kiedy przychodzi jesień i robi się coraz chłodniej. Tymczasem, czapki damskie to motyw, który może przewijać się w naszej garderobie przez okrągły rok. Warto wyjść poza schemat i dostrzec w czapkach potencjał oraz stylowy dodatek.

Po pierwsze – ma być ciepło i wygodnie

Czapkę kojarzymy głównie z koniecznością ochrony głowy i uszu przed zimnem. Chcemy, by czapki damskie były ciepłe i wygodne, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Ale producenci czapek, w tym również tych sportowych, poszli o krok dalej tworząc kolekcję zimowych nakryć głowy, które nie tylko zapewniają komfort noszenia, ale również wpisują się w najnowsze modowe trendy. Wykorzystywane są topowe kolory i najmodniejsze fasony.

Po drugie – ma być modnie

Czapka damska to również dodatek do ubioru, który potrafi bardzo przyciągnąć uwagę. Warto potraktować nakrycie głowy jako ważny element naszej stylizacji. Dobrze dobrana czapka pomoże nam wymodelować rysy twarzy, a także będzie mocnym punktem outfitu. Z kolei, jeśli dokonamy nieprzemyślanego wyboru, będzie ona tylko rozpraszać lub wręcz oszpecać cały strój. Czapki damskie to nie tylko wełniane nakrycia głowy z pomponem. W sklepach znajdziemy wiele modnych fasonów. Zimą ogromną popularnością cieszą się toczki, futrzane czapy, inspirowane wschodnimi nakryciami głowy czy też wełniane kapelusze.

czapki damskie

Po trzecie – nośmy czapki latem

Oprócz swojego podstawowego przeznaczenia, czyli zapewnienia nam ciepła i ochrony przed opadami atmosferycznymi, czapki są ważnym elementem naszego stroju. Dlatego bardzo często decydujemy się na nie również latem. Jest to trend bardzo charakterystyczny dla miejskiego looku. I nie mówimy tu oczywiście o grubych zimowych czapach, ale lekkich dresówkach. To propozycja dla pewnych siebie osób, które uwielbiają eksperymentować z modą.

Po czwarte – co zamiast czapki

Nakrycia głowy to bardzo szeroki temat. Nie musimy się ograniczać tylko czapką damską. Warto przypomnieć sobie o klasycznych nakryciach z daszkiem, które sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. W ciepłe dni możemy na głowie zawiązać turban lub okryć ją chustą. Odrobina egzotyki odmieni naszą stylizację i sprawi, że nie przejdziemy przez ulicę niezauważone. W zimie bardzo popularne są także berety oraz wspomniane wcześniej toczki i kapelusze. Toczki w wersji koktajlowej, z doczepianymi ozdobami, jak na przykład koronka, czy sztuczny kwiat, pojawiają się na głowach pań na wielu przyjęciach lub ślubach. Na plażach królują słomkowe kapelusze w klasycznej wersji. Lubimy też sombrerro oraz kapelusze panamskie.