Czółenka to jeden z przykładów typowo kobiecego obuwia, po które chętnie sięgają panie w praktycznie każdym wieku. Prócz oczywistych walorów wizualnych, czółenka lakierowane zapewniają również wysoki komfort użytkowania, zwłaszcza jeśli wybierasz buty na nieco niższym i szerszym obcasie. Wiadomo, że przez warstwę lakieru, którym pokryto skórę, tego typu buty są nieco słabiej wentylowane, ale zwykle nie będziesz ich miała zbyt długo na stopach, więc nie stanowi to dużego problemu.

Jeśli właściwie zadbasz o swoje czółenka, zawsze będą one efektownym dopełnieniem każdej eleganckiej stylizacji. Sprawdzą się jako buty wyjściowe, wieczorowe, na randkę czy na tańce. Musisz jedynie dbać o ich wygląd, regularnie je czyszcząc. Jak zatem czyścić tego typu buty i jak na co dzień o nie dbać, by w trakcie użytkowania nie straciły na atrakcyjności wyglądu?

Regularne czyszczenie

Regularne czyszczenie – to podstawa, jeśli zależy Ci na utrzymaniu lakierowanych czółenek w nienagannym stanie technicznym. Tego typu buty najlepiej czyścić po każdym ich założeniu. Na szczęście nie wymaga to dużego nakładu pracy. Czółenka lakierowane (https://www.obuwie-lizuraj.pl/pol_m_Buty-damskie_Czolenka-101.html) wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, usuwając w ten sposób z ich powierzchni kurz i innego rodzaju zabrudzenia, a następnie przetrzeć na sucho, nie używając do tego zbyt dużej siły – by nie uszkodzić i nie porysować lakierowanej powierzchni. Pamiętaj, by myć nie tylko cholewkę, ale także podeszwę i obcas, zwłaszcza jeśli ten jest również polakierowany. Do czyszczenia czółenek lakierowanych możesz używać również specjalnych kosmetyków do butów, tak zwanych cleanerów w spray. Takie środki nie tylko czyszczą lakierowaną powierzchnię butów, pomagając pozbyć się trwałych, mocnych zabrudzeń, ale jednocześnie w pewnym stopniu konserwują buty i je nabłyszczają.

Nabłyszczanie lakierowanych czółenek damskich

Żeby damskie czółenka lakierowane lśniły przez długi czas ich użytkowania, prócz regularnego czyszczenia, nie możesz zapominać również o ich systematycznym nabłyszczaniu. Używa się do tego celu specjalnych preparatów nabłyszczających, jakie można kupić w większości sklepów obuwniczych z obuwiem damskim. Tego typu środki konserwują czółenka lakierowane, wpływają na zwiększenie połysku i głębi ich naturalnego koloru. Tego typu środków warto używać już od momentu zakupu nowych butów. Zakonserwowane buty są mniej narażone na porysowanie, łatwiej się je czyści i co najważniejsze, zawsze wyglądają niezwykle atrakcyjnie – jak nowe. Po nabłyszczeniu butów, jeśli tak sugeruje producent środka nabłyszczającego, pamiętaj o ich dokładnym wypolerowaniu. To pogłębi efekt nabłyszczenia.