Lato zbliża się wielkimi krokami, każda z nas musi więc odpowiednio przygotować swoją szafę na jego nadejście. Najważniejszym elementem dla wielu z nas z pewnością będzie strój kąpielowy – każda z nas z pewnością będzie chciała wykorzystać piękną, letnią pogodę, wypoczywając nad wodą. Aby wybrać doskonały strój, musimy wziąć pod uwagę naszą sylwetkę. Każda z nas ma inne kształty i zasługuje na strój kąpielowy, w którym będzie prezentowała się pięknie.

Kolor

To, jak będziemy się prezentować w stroju kąpielowym, zależy w dużej mierze od jego koloru. Najdoskonalszym rozwiązaniem do zatuszowania wszelkich niedoskonałości figury będą ciemne barwy, jak czerń czy granat. Jasne pozwolą nam z kolei podkreślić wszystkie zalety. Jeśli jednak jesteś posiadaczką dużego brzuszka, lepiej zdecyduj się na strój kąpielowy w innym kolorze, z ciemnymi wstawkami wokół talii. .

Ilość materiału

W przypadku stroju kąpielowego sprawdza się zasada, że im mniej, tym lepiej. Jeśli więc starasz się odwrócić uwagę od zbyt szerokich bioder czy ud, to postaw na strój, który nie będzie miał w tych okolicach zbędnych marszczeń, wstawek czy nadmiaru materiału.

Odpowiedni rozmiar

Nie wciskaj się na siłę w coś, co jest na Ciebie zbyt małe – nie będzie to dobrze wyglądać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie dobranie osobno rozmiaru stanika i majtek. Może przecież być tak, że masz wąskie biodra i mały biust, więc ten sam rozmiar góry i dołu jest dla Ciebie absolutnie niewskazany.

Biust

Rozważnie wybierz rodzaj stanika – od niego będzie zależeć, jak będziesz się w nim prezentować. Jeśli masz mały biust, postaw na usztywnianą górę, z fiszbinami i najlepiej typu push-up. W przypadku dużego rozmiaru biustu świetnie sprawdzą się staniki z gładkiego, cienkiego materiału, najlepiej proste, bez żadnych ozdób.

Duży brzuszek

Panie o obfitych kształtach bardzo często decydują się na prosty, jednoczęściowy kostium. Błąd! Doskonałym rozwiązaniem jest tankini – jest to koszulka na ramiączkach i majtki. Dzięki takiemu strojowi można zakryć mankamenty sylwetki, ale również opalić wszystkie części ciała.