Poświęca się wiele miejsca na porady dotyczące stroju i typu figury. Nic dziwnego- każda z nas chce wyglądać możliwe jak najpiękniej niezależnie od swoich wad. Sporadycznie jednak wspomina się o dobraniu odpowiednich butów do sylwetki- a często są one kropką nad i całej stylizacji.

Nim zaczniemy myśleć nad dobraniem odpowiednich butów do sylwetki, powinniśmy się zastanowić, jaki mamy typ sylwetki. Najpopularniejsze typu sylwetki to z pewnością: gruszka, klepsydra, cegła, czy jabłko. Jeśli uda nam się sprecyzować rodzaj sylwetki o wiele łatwiej pójdzie nam dobranie zarówno butów, jak i reszty ubrań. Prócz określenia rodzaju sylwetki konieczne jest także, zastanowienie się nad efektem jaki chcemy osiągnąć poprzez odpowiednią stylizację na przykład: wydłużenie i wysmuklenie nóg.

Krótkie i masywne nogi

W tym przypadku kluczowe jest optyczne wydłużenie i wysmuklenie nóg poprzez odpowiednią stylizację. Bez obaw- nie jest to wcale trudne, tylko trzeba znać kilka podstawowych zasad ubioru.
Po pierwsze cala nasza stylizacja powinna być spójna. Przy dość niskim wzroście i mocniejszej budowie nóg polecane są stylizacje oparte na jednym kolorze w linii pionowej. Możemy zatem wybrać czarną spódnicę, czarne rajstopy i czarne buty. W ten sposób linia od naszej tali do stóp nie jest przerywana ani jednym blokiem innego koloru. Zyskujemy tym samym ciągłość sylwetki i tym samym optycznie ją wydłużamy. Ten prosty trick daje naprawdę spektakularne efekty.
Buty dobrane kolorem do rajstop to także kolejny skuteczny sposób na wydłużenie nóg. Tak samo, jak w poprzednim przypadku- wszystko opiera się na jednym bloku tego samego koloru, który daje nam optyczny efekt wyszczuplenia.

Idealnymi butami do takich stylizacji będą: proste kozaki, baleriny, czółenka damskie, szpilki z lekko przedłużonym noskiem.
Warto unikać botków, które optycznie skracają one, oraz czółenek damskich z paskiem w kostce.

Mocne łydki

Bywa, że nasze łydki są dość mocno zbudowane. Taki problem często mają kobiety, które aktywnie uprawiają takie sporty jak bieganie, czy kolarstwo. Po pierwsze nie warto traktować umięśnionych łydek jako kompleksu- świadczą one o naszej sile i zdrowym stylu życia. Możemy się założyć, że nie jedna kobieta by takie chciała.

Co dodaje mocnym łydkom kobiecości? Obcasy! Nie muszą być one bardzo wysokie! Wystarczą czółenka damskie na słupku, by nasza noga zyskała lekkości. Tak samo, jak w przypadku wyżej opisanym dbajmy o to, by rajstopy, czy spodnie tworzyły jeden blok kolorystyczny z butami. Latem wybierajmy buty cieliste dopasowane do koloru naszej skóry.

Czego unikać, przy mocnych łydkach?

Bardzo obcisłych kozaków, szpilek z paskami, czy butów kończących się w połowie łydki.

Jak widać, nie trzeba wiele zmieniać, by zatuszować wady naszej sylwetki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by nosić botki, czy czółenka z paskiem, nawet przy krótkich nogach. Wszystko powinno zależeć od tego, jak się czujemy w danym ubraniu. Jeśli uwielbiamy taki styl ubrania, nie rezygnujmy z niego, tylko się nim cieszmy!

Grafika pochodzi ze strony Noevision.pl

5fa32bc0247ad420f17ad87bab6fb5a2