Dzięki swoim właściwościom chętnie wykorzystywany był jako materiał, z którego wykonywano odzież roboczą i mundury wojskowe. Z czasem w tej branży zastąpiły go inne syntetyczne tkaniny. Dziś jest jednym z podstawowych włókien, wykorzystywanych przez projektantów szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Poznajcie drelich bawełniany.

SKĄD POCHODZI?

Mówiąc o tej tkaninie, nie sposób nie wspomnieć o bawełnie, bo są one ze sobą mocno spokrewnione. Bawełna jest najpopularniejszym włóknem w przemyśle tekstylnym. Jej historia zaczęła się w Egipcie już 12 tysięcy lat przed naszą erą. Ze względu na to, że doskonale wchłania płyny, świetnie sprawdza się nie tylko podczas upału. Stosowana jest także w medycynie i kosmetyce. Z bawełny wykonuje się m.in. opatrunki.

SILNIEJSZY KUZYN

Drelich bawełniany ceniony jest przede wszystkim ze względu na swoją praktyczność. Powstaje w skośnym splocie z potrójną osnową, co sprawia, że jest mocny i gruby. Dzięki temu wykonane z drelichu bawełnianego ubrania cechuje duża wytrzymałość na przedarcia i – co równie ważne o aktualnej porze roku – to, że są bardzo ciepłe. Ponadto, jest tkaniną hipoalergiczną. Przypadki wystąpienia uczuleń na skutek jego noszenia są niezwykle rzadkie.

PRAKTYCZNOŚĆ I STYL

Charakterystyczny dla kreacji z drelichu gruby splot włókna sprawia, że są one dość sztywne. Sprawdza się to dobrze w przypadku kurtek czy niektórych krojów sukienek. Ich plusem jest nie tylko to, że ładnie układają się na ciele, ale także fakt, że prawie wcale się nie gniotą. Drelich bawełniany chętnie wykorzystywany jest także do produkcji torebek.

JAK DBAĆ?

Bawełna jest tkaniną, która nie wymaga szczególnej delikatności w pielęgnacji. Jeszcze mniej kłopotliwy w tym zakresie jest drelich bawełniany. Mimo że bez obaw możemy wrzucić wykonane z niego ubrania do pralki, warto upewnić się, że wybierzemy odpowiedni program. W dbaniu o tę i inne tkaniny, z których wykonane są ulubione elementy naszej garderoby, pomogą nam pralki Whirlpool SupremeCare. Wiele porad na temat prania i dostosowywania temperatury oraz programu do danej tkaniny można natomiast znaleźć na blogu Kamili Szczawińskiej http://kamilaszczawinska.pl/.

6-TY ZMYSŁ PROJEKTANTA

To kampania, która łączy technologię użytkową ze światem mody. Marka Whirlpool stała się partnerem projektantów i blogerów, pokazując, że urządzenia AGD mogą znakomicie zadbać o wszystkie nasze ubrania, także te, które do tej pory zanosiliśmy do pralni chemicznej. Pralki Whirlpool, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, gwarantują, że nawet po wielu praniach ubrania nie stracą swojego kształtu ani koloru. Dodatkowym walorem są inne funkcjonalne rozwiązania, takie jak technologia 6-ty Zmysł Live, która pozwala na zdalne uruchomienie, wyłączenie i monitorowanie pralki czy suszarki Whirlpool – mówi Piotr Wesołowski, Category Manager z firmy Whirlpool.

Więcej o kampanii 6-ty Zmysł Projektanta na stronie www.6zmyslprojektanta.pl.