Buty zamszowe należą do jednego z najbardziej eleganckich, zjawiskowych i wygodnych rodzajów obuwia, jaki w ogóle istnieje. Niestety zamsz nie jest bez wad – konieczna jest niezwykła wręcz staranność w dbałości o obuwie z tego materiału, w przeciwnym wypadku nigdy nie pozbędziemy się szybko pojawiających się plam i zabrudzeń oraz zniszczeń, o które w przypadku braku dbałości o nie wcale nie jest trudno.

jak czyścić buty

Jak zatem dbać o buty zamszowe?

Najważniejsze jest to, aby w ogóle o nie dbać, a w ich wypadku najlepsze jest wybieranie ich przede wszystkim jeśli za oknem widzimy odpowiednią, korzystną pogodę, a więc przynajmniej brak deszczu i śniegu bądź jego pozostałości. Niestety nie zawsze jest to możliwe, bowiem pogoda bywa przecież niezwykle zmienna, w szczególności o pewnych porach roku, w konkretnych miesiącach (na przykład w kwietniu).

Kiedy więc zaskoczy nas niekorzystna pogoda i nie możemy uniknąć powstawania plam oraz pojawiania się zanieczyszczeń spowodowanych na przykład przez przejeżdżające ulicami auta, co możemy zrobić? Jak możemy utrzymać buty zamszowe w dobrym stanie i zadbać o to, aby służyły nam latami a nie tylko w trakcie jednego sezonu?

Podstawowe zasady pielęgnacji butów zamszowych obejmują ich mycie, szczotkowanie, pozbywanie się kurzu, suszenie i usuwanie plam. To żadna nadzwyczajna wiedza – właściwie każdy but należy traktować w taki sposób, aby jak najlżej utrzymywał się w dobrym stanie.

Na czym więc polega różnica jeśli chodzi o buty zamszowe?

buty damskieOtóż trzeba wiedzieć jak robić to konkretnie, a więc w jaki sposób myć buty, w jaki sposób je szczotkować, jak suszyć i jak usuwać plamy. Jakie stosować szczotki, ściereczki czy też środki czyszczące. Jak je konserwować, a właściwie jakich konkretnych środków konserwujących powinniśmy się imać. Tylko pod warunkiem posiadania tak obszernej wiedzy możecie liczyć na sukces w pielęgnacji butów zamszowych oraz na to, iż jak najdłużej jak to tylko możliwe będą wyglądały jak nowe.

Chcecie zdobyć te informacje i zbudować na ten temat odpowiednią wiedzę? Zajrzyjcie >tutaj<, a dowiecie się wszystkiego!