obrączki ślubneWybór obrączek, to decyzja na całe życie. Mimo że wiele osób wokół nas bierze ślub, to jednak nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób obrączki wybrać. Jak dokonać tego trudnego wyboru, na jaki rodzaj złota się zdecydować, jakie kamienie wybrać, jaką próbę. Na szczęście jest wiele podpowiedzi, które na pewno sprawią, że zakup obrączek będzie łatwiejszy. Dzięki nim obrączki będą zachwycać nie tylko wyglądem, ale również solidnością i trwałością.

Wśród obrączek możemy wymienić przede wszystkim obrączki złote, platynowe, tytanowe, srebrne, z kamieniami. Ich wybór powinien być podyktowany przede wszystkim względami estetycznymi, ale w pewnej mierze również praktycznymi. Najpopularniejsze są oczywiście złote obrączki, co nie do końca oznacza, że będą w kolorze żółtego złota. W kolejnym etapie należy zwrócić uwagę na próbę, z jakiej została wykonana obrączka. Im wyższa próba, tym większa ilość samego złota w obrączce. Próba wpływa oczywiście również na trwałość. Złoto o najwyższej próbie jest poszukiwane i cenne, niestety nie jest zbyt trwałe, dlatego nie nadaje się na obrączki ślubne – http://www.wec.com.pl/pol_m_Obraczki-Slubne-198.html. Co więcej, grubość obrączki, styl powinny być dopasowane do gustu klienta, ale nie tylko. Obrączki zbyt szerokie nie będą dobrze prezentowały się na subtelnych, drobnych dłoniach, posobnie zbyt cienkie obrączki nie będą dobrze wyglądały na dłoniach postawnych kobiet. Także panowie powinni wybierać odpowiednie obrączki do swojej postury.

Nie bez znaczenia jest również rozmiar obrączek. O ile panie zazwyczaj nie mają z tym problemu, o tyle panowie zazwyczaj biżuterii nie noszą. Przymierzając obrączki w chłodny dzień należy pomyśleć o ciut większym rozmiarze, bowiem pod wpływem ciepła nasze palce powiększają się. Rozmiar jest o tyle ważny, że obrączki wykonane z kilku rodzajów złota, czy z kamieniami, bardzo trudno poszerzyć lub zwęzić. Dlatego trzeba je wybierać z rozmysłem.

Jak więc widzimy, zakup obrączek wymaga czasu i przemyślenia. Dlatego też warto wybrać się do jubilera, by wybrać optymalny model. Jest to zakup jednorazowy, na całe życie, dlatego dobrym pomysłem jest dogłębna analiza dostępnych modeli i kamieni. Na pewno obrączki można również zamówić droga internetową, jednak nie jest to wskazane. Lepszym rozwiązaniem będą osobiste odwiedziny jubilera, porównanie modeli i typów obrączek. Nie wszystkie modele są „na żywo” tak samo ładne i eleganckie, jak na zdjęciu w internetowym sklepie. Obrączki to wybór jednorazowy, powinien spełniać oczekiwania i potrzeby obojga partnerów. Szczególnie, że to zakup nietani.