Kojarzona do niedawna głównie ze sztuką ludową, w wielkim stylu wróciła na salony i podbija światowe wybiegi. Modowym hitem tego lata będą koronkowe kostiumy kąpielowe, zwiewne sukienki i delikatna, zmysłowa bielizna.

W przepychu koronkowych stylizacji każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośniczki eleganckich kreacji, jak i wyzwolone dziewczyny, preferujące styl bohemy czy hippie. Nosząc koronkę, warto  pamiętać o kilku zasadach. Nie powinno łączyć się jej z inną koronką bądź równie delikatnymi materiałami. Idealnie będzie za to wyglądać na przykład do skórzanej kurtki. Koronka lubi też być materiałem grającym pierwsze skrzypce. Dzięki niej odkrywasz zawsze ciut więcej, zbędny może więc się okazać duży dekolt.

Czym tak naprawdę jest koronka bawełniana? To ażurowa plecionka z nici, wykonana na szydełku albo w sposób klockowy (nici nawija się na specjalne klocki, przeplata i wiąże w odpowiedni sposób). Do Polski trafiła z Włoch, najprawdopodobniej dzięki królowej Bonie. Dziś ubrania z tego materiału można znaleźć m.in. w kolekcji Michała Szulca oraz Bizuu.

JAK PRAĆ?

To nieprawda, że koronkę można prać tylko ręcznie. Świetnie sprawdzi się w tym zadaniu na przykład pralka Supreme Care marki Whirlpool. Wystarczy wybrać program DELIKATNE o temperaturze 40°C. Ważne przy tym, aby załadunek bębna nie przekraczał 3 kg. Więcej porad na temat prania można znaleźć na blogu Ekskluzywnego Menela http://ekskluzywnymenel.com/posts/menel-prac-koronka-184.php i Kamili Szczawińskiej http://kamilaszczawinska.pl/moja-praca/koronki/.

6-TY ZMYSŁ PROJEKTANTA

To kampania, która łączy technologię użytkową ze światem mody. Marka Whirlpool stała się partnerem projektantów i blogerów, pokazując, że urządzenia AGD mogą znakomicie zadbać o najwyższej klasy kolekcje. Pralki Whirlpool, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, gwarantują, że nawet po wielu praniach ubrania nie stracą swojego kształtu ani koloru. – Dodatkowym walorem są inne funkcjonalne rozwiązania, takie jak technologia 6-ty Zmysł Live, która pozwala na zdalne uruchomienie, wyłączenie i monitorowanie pralki czy suszarki Whirlpool – mówi Piotr Wesołowski, Category Manager z firmy Whirlpool. – Współpraca z projektantami i topowymi blogerami doskonale zgrywa się z misją naszej marki.

Jest nią zapewnienie ubraniom maksymalnej ochrony. Powierzając pralkom Supreme Care nasze ulubione, często bardzo delikatne, elementy garderoby możemy być pewni, że będą nieskazitelnie czyste i pozostaną w idealnym stanie. Więcej informacji o kampanii 6-ty Zmysł Projektanta na stronie www.6zmyslprojektanta.pl.