Czym jest smart casual?

Smart casual to zestawienie słów o zupełnie odmiennych znaczeniach. Smart to po angielsku „elegancki”, a casual znaczy tyle, co „codzienny”. Styl ten cechuje połączenie garderoby formalnej z bardziej swobodną. Czasem określa się go także słowami „sportowa elegancja”, co bardzo dobrze odwzorowuje jego charakter. Stylizacje budowane na zasadzie smart casual pozwalają bowiem na więcej luzu, zachowując jednocześnie klasę. Ubierając się w tym stylu można pozwolić sobie na odrobinę nonszalancji. Świetnym dodatkiem będzie kolorowa, wzorzysta mucha lub oryginalny pin przeznaczony do wpięcia w butonierkę.

LAVARD_SS_2016_7_M

Smart casual – z czym to się je?

Smart casual w męskim wydaniu może występować w wielu wydaniach. Najczęściej oznacza jednak rezygnację z garnituru na rzecz spodni z grubej bawełny (np. chinosów), mniej formalnej marynarki, swetra i kolorowej koszuli lub koszulki polo. Sznurowane półbuty zastępujemy mokasynami lub trampkami. Ubierając się w stylu smart casual musimy pamiętać o jego odpowiednim zbalansowaniu. Aby nie przesadzić ze sportowym charakterem należy unikać krótkich spodenek, dresów, klapek i koszulek bez rękawów.

lavard_koszule

Smart casual – kiedy i gdzie?

Smart casual to styl związany z czasem wolnym od pracy i wszelkimi aktywnościami, które go dotyczą. Stylizacje o tym charakterze idealnie nadadzą się na popołudniową kawę z przyjaciółmi, wieczorne wyjście na miasto czy weekendowy spacer. To dobre rozwiązanie także na rodzinny obiad czy mniej formalną uroczystość, np. urodziny. Jeżeli nie przesadzimy z ilością elementów typowo sportowych i zamiast wybierać zestawienie swetra z koszulką polo zostaniemy przy marynarce i koszuli, ubrani w tym stylu będziemy mogli wybrać się także na luźniejsze spotkanie biznesowe czy w podróż służbową. Gdzie szukać elementów, które pozwolą nam stworzyć niejeden zestaw smart casual? Na przykład w salonach Lavard, gdzie obok klasycznych garniturów można znaleźć m.in. kolorowe koszulki polo, koszule z wielobarwnymi guzikami i przeszyciami, chinosy czy mniej formalne marynarki.

lavard_chinosy

Dodatkowe informacje

LAVARD to jedna z największych rodzinnych firm odzieżowych w Polsce, działająca na rynku nieprzerwanie od 1975 roku. Styl marki LAVARD adresowany jest do wymagających mężczyzn, którzy cenią sobie najwyższej jakości krawiectwo oraz elegancję i ponadczasowy styl. W ofercie marki znajdują się m.in. płaszcze, kurtki, garnitury, marynarki, spodnie, koszule oraz krawaty. Kolekcje wprowadzone są do sprzedaży co sezon, w zgodzie z rytmem modowego kalendarza i obowiązującymi trendami. W 2015 roku LAVARD rozbudowała markę o linię Lavard Woman. To ubrania przeznaczone dla kobiet, które poszukują stylowych rozwiązań w połączeniu z zasadami eleganckiego dress codu. Kolekcje marki Lavard dostępne są w ponad stu firmowych sklepach w całej Polsce. Więcej informacji na www.lavard.pl.