Minimalizm to popularny trend, który przywędrował do nas z dalekiej Japonii. Styl minimalistyczny widać przede wszystkim we wnętrzach, które w połączeniu ze skandynawskim spokojem tworzą dość surowy, ale zarazem przyjemny dla oka wystrój.

Trend widać również w modzie – coraz chętniej stawiamy na mniejszą ilość ubrań w szafie, za to funkcjonalną i uniwersalną. Wyposażenie garderoby w mniejszą ilość ubrań to bardzo dobry pomysł i początek zupełnie nowego spojrzenia na tworzenie outfitów. Mniej znaczy lepiej – minimalizm w Twojej szafie z pewnością pomoże podczas codziennych dylematów „w co się ubrać”.

Określ swój styl

Mniej znaczy lepiej – minimalizm w Twojej szafieNasze szafy mają jedną wadę – często cierpią na pewien brak spójności, wspólnego mianownika. W rezultacie posiadamy części garderoby, które pochodzą z zupełnie innej „bajki” i do siebie nie pasują. Ciężko w takim układzie stworzyć stylizację, która będzie nie tylko wygodna, ale ciekawa i dopasowana do figury. Dlatego w pierwszej kolejności musimy zwizualizować sobie, jak chcemy wyglądać i czego oczekujemy od swoich ciuchów. Najlepszym sposobem na określenie stylu jest porównanie kilku stylizacji jednocześnie – w ten sposób będziemy w stanie wybrać ten, który najbardziej oddaje nasz charakter. Może się wtedy okazać, że tak naprawdę wcale nie kochamy stylu grunge, ale dużo bliższy jest nam paryski szyk i elegancja.

Określ swoje kolory

Każdy z nas ma nieco inną urodę. Istnieją cztery typy kolorystyczne, które określa się jako pory roku, czyli Pani Zima, Lato, Wiosna oraz Jesień. Dla każdej z tych grup przeznaczona jest inna gama kolorów, które podkreślają urodę i odwracają uwagę od mankamentów. Wiele osób ubiera się według własnych preferencji kolorystycznych, podczas gdy powinnyśmy stawiać na paletę dopasowaną do karnacji i odcienia włosów.

Kolory przewodnie

Znając swój typ urody, możemy przystąpić do kompletowania ubrań w wąskiej linii odcieni, które są korzystne dla naszej urody. Ilość kolorów powinna być jak najmniejsza, a najlepiej, jeżeli wszystkie odcienie współgrają ze sobą i dają się łączyć bez zgrzytów. Warto też pomyśleć o konkretnym wzorze, który będzie motywem przewodnim naszej garderoby. Mogą to być np. pionowe paski, które świetnie wyszczuplają optycznie. Im mniej różnych wzorów tym lepiej – to znacznie ułatwi dopasowywanie ubrań i tworzenie outfitu.

Kompletowanie

Nie warto kupować wszystkiego „jak leci” tylko dlatego, że akurat jest to modne. Warto kompletować szafę z rozsądkiem, np. tworząc wcześniej listę pozycji, które musimy uzupełnić. To pozwoli uniknąć zbędnych wydatków, a mniejsza ilość ubrań nie wprowadzi do szafy chaosu. W przypadku małej garderoby bardzo ważna jest jakość ubrań. Dlatego musimy szczególną uwagę zwracać na zastosowane w produkcji materiały, jakość tkanin i sposób szycia.