Damska moda miejska absolutnie nie może się obejść bez sukienek i spódnic. A więc, sezon letni 2017 także wymaga od koneserek stylowych ubrań włączenia do swojej garderoby sukienek. Różnorodność wzorów, kształtów, materiałów i kolorów sukienek modnych tego lata pozwoli każdej kobiecie wybrać odpowiednie ubranie wg własnych preferencji. Poniżej przedstawione są niektóre popularne pomysły na sukienkę letnią.

Sukienki romantyczne

sukienka miejska
Zdjęcie nr 1

Sukienka w stylu romantycznym to jeden z najbardziej ulubionych modeli mody miejskiej, ponieważ jest ona uniwersalna i bardzo praktyczna. Taka sukienka doskonale sprawdzi się na spacerze z koleżankami, randce, wyjściu do klubu, a niektóre wzory także będą odpowiednie do założenia do pracy.

Takie sukienki mogą mieć różną długość i kolor, ale ich cechą charakterystyczną jest lekki, często półprzezroczysty materiał, wielowarstwowość, brak ostrych kątów na zakończeniu materiału. Typową kreacją w takim stylu jest sukienka ze zdjęcia 1, gdzie całokształt ubrania przypomina piękny kwiat o delikatnych płatkach. Każda z warstw ma wykończenie z koronki, natomiast plecy przykryte są bardzo cienką narzutą, która stanowi element sukienki. Doskonałym dopełnieniem kreacji jest mała biała torebeczka o kształcie półkuli, zdobiona elementami złotymi, i eleganckie beżowe sandały na wysokim obcasie.

Skromna elegancja

elegancka sukienka
Zdjęcie nr 2

Obowiązkowym elementem mody miejskiej zawsze były i będą sukienki o prostych i eleganckich krojach, co można zauważyć, patrząc na asortyment sklepu cityrulers.pl. Takie sukienki najczęściej wykonane są z tkanin w spokojnych, niejaskrawych kolorach i nie posiadają większej ilości ozdób. Mimo to, ubrania eleganckie przyciągają wzrok precyzyjnością kształtów i gustownością, co sprawia, że są one szczególnie popularne, wśród zwolenniczek stylu formalnego. Ponadto, takie sukienki potrafią łatwo zmienić swój wizerunek, gdy są połączone z masywną lub kolorową biżuterią, obuwiem i innymi dodatkami.

Ciekawa kreacja, w centrum której jest kunsztowna czarna sukienka o długości nieco poniżej linii kolan, została przedstawiona na zdjęciu 2. Długie błyszczące kolczyki sprawiają, że ciemne ubranie, pozbawione ozdób lub wzorów, nie wygląda zbyt poważnie. Taka sukienka posłużyć może nie tylko w lato, ale także jesienią lub wiosną.
Wzory ludowe

Moda miejska lata 2017 pozostawiła miejsce na sukienki o wzorach ludowych, które już wcześniej pojawiały się w wielu stylizacjach. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na ubrania o wzorach, które kojarzone są z Bliskim Wschodem, Afryką a także ornamentach słowiańskich. Oczywiście, wybierając takie ubrania, najlepiej pozostać przy makijażu naturalnym. Długa sukienka posiada bardzo ciekawe czarne elementy koronkowe. Słowiański wzór przedstawiony jest w przybliżeniu na tej sukience, co nadaje mu zupełnie nowy wygląd. Beżowe buty są odpowiednim wyborem do uzupełnienia tego wystroju.