Polacy ubierają się coraz lepiej. W porównaniu do tego, co było w modzie jeszcze kilkanaście, czy dziesięć lat temu, wyglądamy zdecydowanie lepiej i modniej. Mamy także większą świadomość roli, jaką spełnia ubranie w kształtowaniu naszego wizerunku. Coraz większa jest też dostępność miejsc, w których można robić zakupy odzieżowe. Pytanie brzmi – gdzie więc Polacy kupują ubrania?

pierścionki pozłacaneMiejsce na zakupy odzieżowe

Wszystko tu zależy od tego, kto je robi. Są wśród nas i tzw. fashion victims, które wydają co miesiąc małe fortuny w znanych, designerskich butikach, są też i osoby zwyczajnie czujące modę, ale wybierające z niej to, co odpowiada ich kieszeni i gustom. One też zazwyczaj wybierają sieciowe sklepy, w których ceny są coraz bardziej przystępne, zwłaszcza przy okazji różnych promocji i wyprzedaży.

Jest jeszcze grupa osób, dla których moda i dobra jakość materiałów schodzą na dalszy plan, ponieważ dla nich najważniejsza jest niska cena – i dla nich są sklepy z ofertą tanich, zwykle produkowanych w Azji ubrań, które może i wyglądem przypominają najmodniejsze obecnie fasony, ale ich materiał może pozostawiać wiele do życzenia. Innym wyjściem dla osób o małej ilości gotówki jest kupowanie w second-handach – tam ubrania kupimy za grosze, a nieraz będą one zupełnie nieznoszone, dobrej jakości, o wytrzymałych materiałach. Do tego mogą być oryginalne, inne niż noszą wszyscy. Okazuje się że w taki sposób często zaopatrują się w ubrania młode kobiety.

Sposoby na dobry wygląd w niskiej cenie

Dla osób, które nie mają zbyt wiele funduszy na modne ubrania każdego sezonu i ciągłe dokupywanie nowych, aktualnych według modowych guru, dobra strategią jest inwestowanie w klasykę. Kilka sprawdzonych zestawów, być może nie wyróżniających się, ale dobrych jakościowo ubrań, będzie świetnie współgrało z dodatkami, które łatwiej będzie dopasować do aktualnych trendów. Dodatki do stroju często potrafią przesądzić o jego charakterze – zmieniając styl w zależności od okazji. Czy to jedwabna apaszka, czy porządny, skórzany pasek, okulary dobrane do kształtu twarzy, lub pierścionki pozłacane noszone w górnej części palców – takie akcesoria są naszymi największymi sprzymierzeńcami w walce z modową nudą. Ciekawą biżuterię ręcznie robioną oferuje Kohha.com, która pomoże nam urozmaicić nasz codzienny wygląd. Dzięki temu nawet z kilkoma podstawowymi ubraniami możemy stworzyć dziesiątki modnych stylizacji, nie bankrutując przy okazji. W zależności od humoru, możemy dobrać dodatki w stylu retro, rockowym, miejskim, romantycznym, itd., itd… Osoby z fantazją z jednej pary spodni i t-shirta uczynią kilka całkiem różnych wersji strojów. W zabawie dodatkami praktyczne jest również to, że dzięki temu możemy zmieniać styl także w ciągu dnia, bez większego wysiłku. Często też dodatki takie jak pierścionki pozłacane czy zegarki można kupić tanio w sieci, a nie odbiegają one niczym od droższych odpowiedników ze szlachetnych metali. Warto być kreatywnym, a na pewno zaowocuje to świetnym wyglądem.