Piękny, elegancki i tajemniczy – Noc Kairu to wyjątkowy kamień, którego historia po dziś dzień przysparza nowych pytań. Na przestrzeni wieków przypisywano mu magiczne właściwości. Jego głęboka czerń z delikatnymi drobinkami to idealny wybór dla kobiety, która uwielbia klasykę i piękno.

Pochodzenie

Historia tego kamienia nie jest do dziś dnia dokładnie wyjaśniona. Jedni mówią, że został stworzony przez alchemików podczas poszukiwań przepisu na złoto. Inni zaś jego powstanie przypisują włoskim hutnikom, którzy nie wyczyścili dokładnie kadzi służącej do otrzymywania stopu krzemionkowego (szkła) pozostawiając w nim jakieś śmieci (np. opiłki żelaza).

Biżuteria

Kamienie te noszone jako kolczyki, wisiorki czy bransoletki ułatwiają nam uzyskać pozytywne nastawienie do życia  i przekazują naszemu duchowi siłę akceptacji siebie , takimi jacy jesteśmy. Pomagają nam zrozumieć, że każdy człowiek jest kimś nadzwyczajnym
i wartościowym w spełnianiu swojej misji życiowej.

Kolczyki

Ten ciemny kamień idealnie będzie komponował się z delikatnym srebrem. Jubilerzy najczęściej wybierają proste wzory, które stanowią nienarzucające się tło do Nocy Kairu. Dłuższe, wiszące, w kształcie łezki – takie kolczyki (zobacz propozycje) będą idealnie pasować do eleganckiej biznes woman.

silveris.pl

Zawieszki

Oprawiony w  srebrną, precyzyjnie ukształtowaną oprawę, ten tajemniczy kamień będzie pięknym dodatkiem do codziennego zestawu, jak i do wieczorowej kreacji. Ciemny odcień pięknie mienić się będzie w świetle, a drobinki z pewnością przyciągną niejeden wzrok.

Okrągłe, podłużne, z dużą ilością srebra – zawieszka z tym kamieniem zawsze będzie wyglądać kobieco i bardzo elegancko.

silveris.pl

Bransoletki

Noc Kairu może być głównym elementem bransoletki, ale świetnie też stanowi tylko dodatek do srebrnej lub sznurkowej całości. W zależności od przeznaczenia, może być subtelnym upominkiem dla młodej kobiety, której chcemy podarować ten amulet szczęścia oprawiony np. w bawełniany sznurek, jak i bogatym prezentem, który będzie mocnym akcentem na ręce naszej wybranki.

 

silveris.pl

Właściwości

W wierzeniach Noc Kairu jest kamieniem czarnoksiężników. Amulet ten odpędza pomówienia i czarne myśli. Ze względu na jego właściwości, warto mieć go przy sobie w trudnych rozmowach i przy długich negocjacjach. Przyciąga dobro i wartości materialne, dlatego często nazywany jest kamieniem szczęścia.

Kamień też jest polecany dla osób chorujących na depresję i cierpiących z powodów stanów lękowych. Dają wysokie poczucie własnej wartości i są to jedne z najlepszych „odpędzaczy”  zmęczenia i ”poprawiaczy” nastroju.