Obserwując aurę za oknem, trudno nie ulec wrażeniu, że oto w przeszłość odchodzą czasy, gdy odpowiednia data w kalendarzu inaugurowała lub kończyła każdą z czterech pór roku. Ocieplenie klimatu staje się faktem. Niespodziewanie lekkie zimy lub krótkie wiosny przechodzące szybko w upalne lata, ciepłe jesienie kończące się załamaniem pogody dopiero w listopadzie, to klimatyczna rewolucja, którą obserwujemy od co najmniej kilku sezonów. Klasyczny podział na lato, jesień, zimę wiosnę odchodzi powoli do lamusa, a świat mody zmuszony jest dostosować swoją ofertę do zaobserwowanych w pogodzie zmian. Nowe, lżejsze okrycia wierzchnie dla kobiet na łagodniejsze obecnie zimy, czy miękkie, flauszowe narzutki zamiast ocieplanych płaszczy na mniej słotne jesienie, to wiodące trendy podążające za atmosferyczną transformacją. Na szczęście, mimo rewolucji klimatycznej, butiki nadal oferują szeroki wybór okryć wierzchnich damskich według tradycyjnego kalendarza pór roku, stawiając jednocześnie, na dobór ciekawych tkanin i fasonów na każdą aurę.

Chłodne, letnie wieczory i ranki

Latem, troska o okrycie wierzchnie damskie odchodzi na zdecydowanie dalszy plan. Radość z możliwości noszenia zwiewnych sukienek i koszulek nie trwa jednak długo, bo czasem już pierwszy rześki, sierpniowy poranek przywraca myśl o potrzebie włożenia jakiejś dodatkowej, cienkiej warstwy ubrania. Świetną propozycją w takim przypadku są luźne narzutki oversizowe z przyjemnej wiskozy w pastelowych kolorach. Idealnie sprawdzi się także marynarka, z modnymi obecnie motywami militarnymi, takimi jak pagony czy, wszyte na wzór wojskowego munduru, guziki.

Złota czy słotna polska jesień?

Oto jest pytanie! Od kilku sezonów jesienna aura jest nader łaskawa. Możemy liczyć na dość wysoką temperaturę i dużą ilość promieni słonecznych. Bywały, jednak, w przeszłości lata, gdy już na początku września następowało diametralne załamanie pogody, a szare, słotne dni trwały nieskończenie długo. Nie poddając się depresyjnej aurze i na przekór szarzyźnie za oknem, warto sięgnąć po okrycia wierzchnie damskie, takie jak długie flauszowe kardigany z modnym ostatnio wiązaniem ala szlafrok, w przyjemnych, intensywnych barwach. Dla Pań, które chętnie ulegają nostalgicznemu, jesiennemu nastrojowi, doskonałym wyborem będą dresowe narzutki z kapturem i kieszeniami w stonowanych kolorach, z otulającym, miękkim kołnierzem, chroniącym przed wiatrem. Na złotą polską jesień wystarczy, natomiast, krótka ramoneska z eco skóry lub dresowy kardigan z mankietami. Propozycji jest doprawdy wiele, w końcu, ku uciesze nas wszystkich, sezon letni znacząco się wydłużył.

Zima na plusie i na minusie

To fakt, że ostatnie zimy rozpieszczają dodatnimi temperaturami lecz, drogie Panie, nie traćcie czujności! Nadal bywają tygodnie, gdy termometry wskazują sporo stopni poniżej zera, a aura na zewnątrz powoduje nieodpartą chęć włożenia takiego okrycia wierzchniego dla kobiet, które skutecznie ochroni przed przeszywającym chłodem. Dzięki nowym trendom w modzie, popularnym pikowanym kurtkom nadano lekko asymetryczny kształt. Krótsze z przodu- dłuższe z tyłu, to udana próba wprowadzenia do znanego fasonu odświeżającej zmiany. Na dodatnią temperaturę idealna będzie krótka, poziomo przepikowana kurtka z kapturem. W obu przypadkach stylowa czapka, szalik lub komin zagwarantują pożądany efekt. Modna także zimą? Jak najbardziej!

Wiosna, ach to ty!

Wiosna – czas przemian, nie tylko w przyrodzie. Nie dziwi, zatem, nieodparta chęć odświeżenia garderoby z okazji pierwszych, ciepłych dni, wszak kobieta zmienną jest, zupełnie jak aura o tej porze roku. W słoneczny dzień, wystarczającym okryciem wierzchnim będzie lekki płaszczyk damski z flauszu, natomiast, gdy pierwsza wiosenna burza spowoduje załamanie pogody, warto mieć w zapasie nieco cieplejsze rozwiązanie. W tej sytuacji na uwagę zasługują zwłaszcza narzutka w stylu waterfall czy kurtka z dresowymi rękawami. Zwiewna apaszka, parasol w dłoń i można ruszać na długie, pachnące świeżą trawą i mleczem spacery.

Tradycyjny kalendarz z czterema porami roku czy klimatyczna rewolucja? Bez obaw. Niezależnie od tego, które rozwiązanie ostatecznie wybierze natura- stałość czy zmienność- moda podąży w ślad za nim. Panie mogą więc spać spokojnie i rozpocząć wietrzenie szaf przed każdym nowym sezonem. Propozycji na pewno nie zabraknie.

Okrycia wierzchnie na każdą porę roku znajdziecie na http://pakuten.pl/23-okrycia-wierzchnie

girl-1130391_640