Gdy tylko za oknem słońce rozkoszuje nas większą ilością promieni słonecznych, a słupek rtęci na przydomowym termometrze przyjemnie podnosi się w górę, z chęcią zrzucamy zimowe, ciężkie obuwie, w ich miejsce decydując się na pikowane tenisówki damskie, które na przełomie ostatnich sezonów stanowią must have wiosenno-letnich stylizacji. To niewątpliwie najpopularniejszy fason obuwia przewidziany na cieplejsze dni. Nie ma się zatem co dziwić, że jest tak chętnie wybierany zarówno przez przedstawicielki płci damskiej, jak i reprezentantów męskiego grona. Każdy bowiem ceni sobie wygodę i komfort podczas cieplejszych dni. To wiosenno-letni klasyk, który tak szybko nie odejdzie do lamusa, dlatego decydując się na zakup pikowanych tenisówek damskich możemy być pewni, że nasza stylizacja będzie zawsze prezentowała się modnie i atrakcyjnie.

Pikowane tenisówki damskie – moda na komfort

pikowane tenisówki damskieTrampki to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych fasonów obuwia, który do niedawna przywoływał nam na myśl wyłącznie rodzaj sportowych butów przewidzianych dla naszych dzieci. Współcześnie zyskały nieco inny wymiar. Najlepiej o tym fakcie świadczy ich uniwersalny charakter, który zakłada możliwość ich noszenia zarówno do codziennych, jak i wieczorowych stylizacji. O jej powodzeniu decyduje jednak dobór odzieży oraz wybranych dodatków. Hitem są zatem pikowane tenisówki damskie, dostępne w różnorodnych kolorach oraz rozmiarach. Nie bez powodu z chęcią sięgają po nie zarówno gwiazdy i celebryci z wielkiego ekranu, jak również blogerki i trendsetterki z różnych zakątków świata. Zestawy ze spodniami typu boyfriend, rurki, sukienką, spódniczką czy luźną sukienką – to tylko nieliczne propozycje ich zastosowania podczas wiosenno-letnich dni. Tak naprawdę możliwości ich wykorzystania jest o wiele więcej i wszystko zależy od naszej kreatywności.

Jak wybrać tenisówki?

Rodzi się jednak pytanie, na co zwrócić uwagę podczas wyboru pikowanych tenisówek damskich, oprócz oczywiście kwestii związanych z ich estetycznym wyglądem? W tym zakresie ogromną uwagę należy poświęcić kwestiom związanym z wytrzymałością i wygodą użytkowania. Optymalnie byłoby, aby były wystarczające lekkie, praktycznie niemal delikatnie odczuwalne na stopie. Na komfort użytkowania wpływ wywiera również miękka podeszwa.

Są w życiu sytuacje, w których codzienny komfort liczy się dla nas najbardziej. Wówczas miejsce ulubionych dotąd szpilek czy czółenek zajmują pikowane tenisówki damskie, które urzekają swoją prostotą i skromnością nie tylko młode nastolatki, ale również dojrzałe kobiety. Wygoda bowiem nie jest określona wiekiem, dlatego nie ma się co dziwić, że tak wiele pań z chęcią sięga po nie jako uzupełnienie wybranej stylizacji.