Paryż, stolica Francji. Jedni kojarzą go z dobrą kuchnię, inni z romantycznymi restauracjami i nastrojową muzyką. Dla miłośników mody jest to jednak przede wszystkim stolica europejskiej (i nie tylko) mody. Inne miasta, jak Londyn czy Rzym również są uznawane za ważny punkt na mapie modowej, jednak to Paryż od dziesięcioleci wiedzie prym.

sukienka tary jarmonNa ulicach miasta znajduje się dosłownie butik na butiku. Dobre ubrania uwielbiają wszyscy mieszkańcy, to tutaj przyjeżdżają gwiazdy i celebryci aby robić zakupy w najlepszych sklepach u wybitnych projektantów. W Paryżu są butiki sławnych marek jak Louis Vuitton, Michael Kors, Tara Jarmon, Gucci, Dior, Louboutin i wiele innych. Ogromne wrażenie robi dom handlowy- Lafayette (zwłaszcza po zmroku kiedy jest rozświetlony z zewnątrz). Jego wnętrze przypomina kolosalna operę. Pod gigantycznym sklepieniem ulokowane jest ponad 60 sklepów. Między niektórymi z nich nie ma nawet ścian, dlatego trzeba uważać – niepostrzeżenie można znaleźć się w zupełnym sektorze. Tutaj znajdziemy kolekcje czołowych projektantów. Ceny są adekwatne do wielkości samego centrum – za jedną najtańszą i zwykłą koszulkę od projektanta przyjdzie na zapłacić minimum 120 złotych.

W Paryżu rozpoczynało swoją karierę (lub rozwijało swoje skrzydła) wielu sławnych projektantów. Stolica Francji wywarła na każdym z nich swój wpływ. Tara Jarmon przeprowadziła się tu z USA, gdzie spędziła swoje młode lata. Francuska elegancja jest wyraźnie widoczna w jej pracach. Ubrania tworzone przez projektantkę zdobywają serca kobiet niemal na całym świecie. Jej cechami indywidualnymi są ciekawe wzory i spokojne kroje – dziewczęce, czasem zabawne, a na pewno świeże i nietuzinkowe. Ich podstawa pozostaje w nucie klasycznej, którą przełamują oryginalne dodatki, kolorowe grafiki, nadruki, seksowne nacięcia, kokardy, falbanki, koronki. Choć z pozoru nowoczesność i klasyka nie idą w parze, to jednak Tara Jarmon potrafi stworzyć z nich ciekawe i intrygujące połączenie w dobrym guście.

Projekty Tary przede wszystkim urzekają młode kobiety i dziewczyny, które kochają elegancję, dobre materiały i precyzyjne wykonanie, a jednocześnie szukają strojów, które nie będą krępować i dadzą swobodę. Panie cenią odzież za to, że wyglądają w niej dobrze w każdej sytuacji, bez względu na to czy jest to domowa impreza czy wyjście do teatru. Często pojawiają się również opinie, że tkaniny są łatwe w utrzymaniu i wytrzymałe, co nie jest dzisiaj bez znaczenia.

Projektantka znalazła również rzeszę oddanych fanek w Polsce, szczególnie wśród celebrytek. Z tego powodu marka zdecydowała się na otwarcie nowego polskiego butiku stacjonarnego.